Home
Crăciun Fericit și La Mulți Ani ! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 21 Decembrie 2016 13:12

 
A sosit Moș Crăciun la echipele ATLETICO PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 21 Decembrie 2016 13:05

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Ultima actualizare în Miercuri, 21 Decembrie 2016 13:09
 
Trofeu Gheorghe Ene - turneu final ziua 2 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 21 Decembrie 2016 12:44

Atletico Arad - AS Galactic KF:  0 - 0

Astfel Atletico Arad a ratat calificarea în finala mică.

Lot jucători: Pop Felix, Burcă Darius, Berar David, Leș Deian, Ronai Eric, Popa Leca Andrei, Bundik Luca, Baias Nicolas, Buza Iomuț, Bota Cristian.

Antrenori: Adrian Petruț, Adrian Rusu, Francisc Tisza

Ultima actualizare în Miercuri, 21 Decembrie 2016 12:51
 
Egal și înfrângere în prima zi a Trofeului Gheorghe Ene PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 20 Decembrie 2016 19:46

Atletico Arad a debutat cu un egal în finala Trofeului Gheorghe Ene contra echipei Academia Stars Băila, scor 2 - 2 , marcatori: Leș și Bundik. 
În cel de al doilea meci Interstar Sibiu învinge Atletico cu scorul de 2 - 1, marcator Baias.

În celelalte meciuri din grupa B:

AS FC Interstar Sibiu - AS Galactic FK: 1 - 0 
AS Galactic FK - Academia Stars Brăila: 2 - 0

Ultima actualizare în Marţi, 20 Decembrie 2016 19:52
 
Bronz și cel mai bun portar la Gheorghe Ola ! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 20 Decembrie 2016 08:11

În finala mică a Trofeului Gheorghe Ola Atletico Arad a învins echipa AFC Argeș Pitești cu scorul de 1 - 0 prin golul marcat de Adrian Dragoș. Astfel medaliile de bronz i-au revenit echipei antrenate de Adrian Petruț și Adrian Rusu, respectiv Dan Țapoș antrenor cu portarii.

Andrei Cigherean a fost desemnat cel mai bun portar al turneului.

Felicitări antrenorilor și copiilor:

Andrei Cigherean, Alessio Calotă, Lucas Câmpan, Kevin Cotuna, Mario Salka, Darius Șiclovan, David Ștef, Daian Tăutan, Mario Rusu, Adrian Dragoș, Luca Indreica, Robert Rusu.

Ultima actualizare în Marţi, 20 Decembrie 2016 10:58
 
Atletico 2007 în finala mică la Gheorghe Ola PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 18 Decembrie 2016 13:18

În ultima partidă din cadrul grupelor Atletico Arad - Didi Iași: 2 - 0 . Au marcat: Câmpan Lucas și Indreica Luca.
Astfel Atletico încheie grupa cu 7 puncte, și va juca pentru locurile 3 - 4 , de la ora 17.00 cu AFC Argeș Pitești 1953.
În cealaltă partidă a grupei Luceafărul Cluj învinge Dinamo București cu 2 - 0 și cu 7 puncte, dar golaveraj mai bun accede în marea finală.

Ultima actualizare în Duminică, 18 Decembrie 2016 13:29
 
Egal și victorie în prima zi a turneului final Gheorghe Ola PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 17 Decembrie 2016 18:43

Atletico Arad - Luceafărul Cluj - Napoca: 2 - 2 (Salka, Câmpan)

Atletico Arad - Dinamo București: 4 - 0 (Șiclovan, Câmpan, Salka 2)

În celelalte partide:

Didi Junior Iași - Dinamo București: 3 - 0
Luceafărul Cluj - Napoca - Didi Junior Iași: 7 - 0

În grupa A:

Argeș Piteși - Best Kids Reghin : 4 - 1  
Academia Gheorghe Hagi - Pro Junior Craiova: 1 - 2

Best Kids Reghin - Pro Junior Craiova: 1 - 3
Argeș Pitești 1953 - Academia Gheorghe Hagi: 2 - 0

Ultima actualizare în Sâmbătă, 17 Decembrie 2016 19:19
 
Finala Trofeului Gheorghe Ene are loc la Arad ! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Joi, 15 Decembrie 2016 18:27

Finala Trofeului Gheorghe Ene va avea loc în 20 și 21 decembrie la Sala Sporturilor Victoria din Arad. Atletico Arad 2008 a fost repartizată în grupa B alături de AS FK Interstar Sibiu , Academia Stars Brăila și AS Galactic FK. Din grupa A fac parte: CS Luceafărul 2010 Cluj, ACS Dani Coman Pitești, Real Junior Vaslui și ACS Luceafărul Drobeta.

Programul echipei CS Atletico Arad este următorul:

marți, 20 decembrie ora  12.00 Atletico Arad - Academia Stars Brăila

marți, 20 decembrie ora 18.00 Atletico Arad - AS FC Interstar Sibiu

miercuri, 21 decembrie ora 11.00 Atletico Arad - AS Galactic FK

VĂ AȘTEPTĂM LA MECIURI SĂ ÎNCURAJĂM BĂIEȚII !

HAI ATLETICO !!!

Ultima actualizare în Joi, 15 Decembrie 2016 18:34
 
Program turneu final Trofeu Gheorghe Ola PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 13 Decembrie 2016 21:43

Atletico 2007 va participa la turneul final al Trofeului Gheorghe Ola în zilele de 17 și 18 decembrie 2016. Partidele vor avea loc la Sala Horia Demian din Cluj - Napoca. Programul jocurilor este următorul:

17 decembrie, ora 11:00 Atletico Arad - CS Luceafărul Cluj - Napoca

17 decembrie, ora  17:00 Atletico Arad - SC Dinamo 1948 București SA

18 decembrie, ora 11:00 Atletico Arad - AS Didi Junior Iași

18 decembrie, ora 17:00 finala mică

18 decembrie, ora 18:00 finala mare loc 1 grupa A - loc 1 grupa B

Din grupa A fac parte :

AFC Argeș Pitești 1953
ACS Best Kids Reghin
Academia de Fotbal Gheorghe Hagi
AS PRO Junior Craiova

CS Atletico Arad face parte din grupa B.

BAFTĂ !!!

Ultima actualizare în Marţi, 13 Decembrie 2016 21:53
 
Atletico 2008 în finala Trofeului Gheorghe Ene! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 10 Decembrie 2016 18:02

În ultima partidă a turneului zonal Poli Timișoara - Juniors Lupeni: 2 - 2 și astfel Atletico Arad se califică în finala pe țară a Trofeului Gheorghe Ene.


Pop Felix - cel mai bun portar al turneului zonal


Lot jucători: Pop Felix - Bundik Luca, Bota Cristian, Berar David, Baias Nicolas, Burcă Darius, Buza Marius Ionuț, Ronai Eric, Popa Leca Andrei, Leș Daian.

Antrenori: Tisza Francisc, Adrian Petruț.

 

Felicitări copiilor și antrenorilor !

 

Finala va avea loc în perioada 20 - 22 decembrie 2016.

 

 

Ultima actualizare în Sâmbătă, 10 Decembrie 2016 18:07
 
Ziua 2 - Trofeu Gheorghe Ene PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 30 Noiembrie 1999 02:00

În cea de a doua zi a truneului zonal Gheorghe Ene:

Atletico Arad - CSȘ Caransebeș: 0 - 0

Atletico Arad - Junior's Lupeni: 5 - 0 (Burcă Darius 2, Bundik Luca 2, Popa-Leca Andrei)

Astfel Atletico Arad încheie neînvinsă faza zonală a Trofeului Gheorghe Ene, cu 8 puncte.

Calificarea în finală depinde de rezultatul jocului dintre Junior's Lupeni și ACS Poli Timișoara.

Celelalte rezultate de azi:

ACS Poli Timișoara - ACS Sebeș 2014: 1 - 1

CSȘ Caransebeș - ACS Sebeș 2014: 1 - 2

Ultima actualizare în Sâmbătă, 10 Decembrie 2016 17:07
 
Victorie și egal în prima zi la Trofeul Gheorghe Ene PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 09 Decembrie 2016 19:48

În prima zi al turneului zonal Trofeul Gheorghe Ene, Atletico Arad a învins echipa gazdă, în primul meci al zilei, ACS Sebeș 2014 cu scorul de 1 - 0 prin golul marcat de Baias Alex, portarul Pop Felix apărând un 7 metri.

În cea de a doua partidă Atletico Arad - ACS Poli Timișoara: 1 - 1 (Leș Daian). Atletico A fost egalată cu 2 minute înainte de fluierul final.

În celelalte partide de azi:

CSȘ Caransebeș - AS Junior's Lupeni: 0 - 3 
ACS Sebeș 2014 - AS Junior's Lupeni: 1 - 0
ACS Poli Timișoara - CSȘ Caransebeș: 5 - 0

Ultima actualizare în Vineri, 09 Decembrie 2016 21:10
 
Atletico 2007 calificată în finala Trofeului Gheorghe Ola !!! Update PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 04 Decembrie 2016 10:54

Atletico Arad - Jventus Timișoara : 5 - 1 , marcatori: Indreica 2, Șiclovan, Salka, Rusu

Astfel indiferent de rezultatul din ultima partidă a turneului zonal, Atletico Arad este calificată în finala Trofeului Gheorghe Ola, care va avea loc în 16 - 18 decembrie 2016.

Felicitări !!!

Echipa a fost alcătuită din: Cigherean Andrei, Cotuna Zimermann Kevin - Rusu Mario, Salka Mario, Dragoș Adrian, Ștef David, Tăutan Daian, Indreica Luca, Câmpan Lucas, Calotă Alessio, Șiclovan Darius. 
Antrenori: Adrian Petruț, Francisc Tisza. 
Conducător delegație: Dinu Donca.

În ultima partidă:

Atletico Arad - AFC Alba Iulia: 10 - 1

Marcatori: Câmpan 7, Calotă, Șiclovan, Dragoș

Cel mai bun jucător al turneului zonal: SALKA MARIO

Ultima actualizare în Luni, 05 Decembrie 2016 15:11
 
Debut cu Victorie la Gheorghe Ola PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 03 Decembrie 2016 16:30

Victorie în prima partidă a turneului zonal al Trofeului Gheorghe Ola de la Reșița pentru Atletico Arad. Băieții lui Adrian Petruț și Francisc Tisza au învins echipa ACS Primavera Deva cu scorul de 3 - 1 prin golurile marcate de Salka 2 și Câmpan.

În celelalte partide s-au obținut următoarele rezultate:

Juventus Timișoara - AFC Alba Iulia: 7 - 0

AFC Alba Iulia - CSM Școlar Reșița: 2 - 3

Echipa formată din: Cighereran Andrei, Cotuna Zimermann Kevin - Rusu Mario, Salka Mario, Dragoș Adrian, Ștef David, Tăutan Daian, Indreica Luca, Câmpan Lucas, Calotă Alessio și Șiclovan Darius este însoțită și de prof. Dinu Donca la turneu.

Ultima actualizare în Sâmbătă, 03 Decembrie 2016 16:38
 
Trofeu Gheorghe Ene - turneu zonal PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 29 Noiembrie 2016 15:10

În perioada 9 - 10 decembrie 2016 la Sebeș va avea loc etapa zonală a Trofeului Gheorghe Ene - Campionat de fotbal în sală pentru copii născuți în 2008 și mai mici - cu fază finală pe țară. Atletico Arad - câștigătoarea fazei județene - face parte din zona 7 alături de campioanele județelor Alba, Timiș, Hunedoara și Caraș. Programul jocurilor este următorul:

Vineri, 9 decembrie 2016

ora 9.00 Atletico Arad - CSȘ Sebeș

ora 17.00 Atletico Arad - ACS Poli Timișoara

Sâmbătă, 10 decembrie 2016

ora 9.00 Atletico Arad - CSȘ Caransebeș

ora 11.00 Atletico Arad  - AS Junior's Lupeni

Se joacă în sistem fiecare cu fiecare, iar campioana turneului zonal se califică în finala pe țară.

Ultima actualizare în Marţi, 29 Noiembrie 2016 15:57
 
Turneu zonal Trofeu Gheorghe Ola PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 29 Noiembrie 2016 14:53

Grupa 2007 va participa sâmbătă și duminică la turneul zonal al Trofeului Gheorghe Ola. Atletico Arad a fost repartizată în a grupa 7-a alături de campioanele județelor Timiș, Alba, Hunedoara și Caraș. Partidele vor avea loc la Sala Polivalentă din Reșița. Programul jocurilor este următorul:

Sâmbătă, 3 decembrie 2016

ora 10.00 Atletico Arad - ACS Primavera Deva

ora 17.00 Atletico Arad - CSM Școlar Reșița

Duminică, 4 decembrie 2016

ora 9.00 Atletico Arad - Juventus Timișoara

ora 16.00 Atletico Arad - AFC Alba Iulia

Se joacă în sistem fiecare cu fiecare, iar câștigătoarea se califică în finala pe țară.

Ultima actualizare în Marţi, 29 Noiembrie 2016 15:06
 
Cupa de Crăciun Atletico - categoria 2005 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 28 Noiembrie 2016 13:57

GRUPA A/ GROUP

GRUPA B/ GROUP

GRUPA C/ GROUP

GRUPA D/ GROUP

OFK VRSAC UNITED (SER)

FK LANE BELGRADE (SER)

FK BUBAMARA 2010 BELGRADE (SER)

FK ZMAJEVI 013 VRSAC (SER)

CS ȘOIMII LIPOVA

CS ATLETICO ARAD galben

CS ATLETICO ARAD negru

UTA ARAD

CS FC ELECTRICA 1869 TIMIȘOARA albastru

ACS DUMBRĂVIȚA

OLIMPIA BOCSIG

CS FC ELECTRICA 1869 TIMIȘOARA alb

CSȘ ȘOIMII SIBIU

ACS STICLA ARIEȘUL TURDA

ACS ȘCOALA DE FOTBAL JIUL PETROȘANI

MÉZGA FS KAPOSVÁR (HUN)

Adrese săli – Sports halls adresses:

Sala Sporturilor Victoria (parchet) - Piaţa Sporturilor FN

Sala de sport Universitatea „Aurel Vlaicu”  UAV (suprafaţă sintetică) - str. Elena Drăgoi nr.2

Timp de joc - playing time: 1x23 minute.

Se joacă cu aut lateral.

Rezultatele le puteţi urmări pe www.atletico.ro

Ultima actualizare în Miercuri, 07 Decembrie 2016 22:54
Citeşte mai mult...
 
Cupa de Crăciun Atletico - categoria 2007 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 28 Noiembrie 2016 13:53

GRUPA A/ GROUP

GRUPA B/ GROUP

GRUPA C/ GROUP

FK OLE BELGRADE (SER)

FK TEMPO BELGRADE (SER)

CS PRO FOTBAL JUNIOR PETROȘANI

CS FC ELECTRICA 1869 TIMIȘOARA

LPS BIHORUL ORADEA

OLIMPIA BOCSIG

CS ATLETICO ARAD

UTA ARAD roșu

UTA ARAD alb

CSȘ ARAD

CS ATLETICO ARAD 2008

ACADEMIA BROSOVSZKY

 

 

 

 

Adrese săli – Sports halls adresses:

Sala Sporturilor Victoria (parchet) - Piaţa Sporturilor FN

Sala de sport Universitatea „Aurel Vlaicu”  UAV (suprafaţă sintetică) - str. Elena Drăgoi nr.2

Timp de joc - playing time: 1x23 minute.

Se joacă cu aut lateral.

Rezultatele le puteţi urmări pe www.atletico.ro

Ultima actualizare în Luni, 05 Decembrie 2016 22:40
Citeşte mai mult...
 
Cupa de Crăciun Atletico - categoria 2009 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 28 Noiembrie 2016 13:47

GRUPA A/ GROUP

GRUPA B/ GROUP

FK LANE BELGRADE (SER)

VOJVODINA NOVI SAD (SER)

UTA ARAD alb

UTA ARAD roșu

CS ATLETICO ARAD

CS ATLETICO ARAD 2010

LPS BIHORUL ORADEA

ACADEMIA BROSOVSZKY

 

 

 

Adrese săli – Sports halls adresses:

Sala Sporturilor Victoria (parchet) - Piaţa Sporturilor FN

Sala de sport Universitatea „Aurel Vlaicu”  UAV (suprafaţă sintetică) - str. Elena Drăgoi nr.2

Timp de joc - playing time : 1x23 minute.

Se joacă cu aut lateral.

Rezultatele le puteţi urmări pe www.atletico.ro

Ultima actualizare în Luni, 05 Decembrie 2016 22:40
Citeşte mai mult...
 
Să înceapă cea de a 15-a ediție! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 25 Noiembrie 2016 22:45

Ultima actualizare în Vineri, 25 Noiembrie 2016 22:49
 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Cartea ATLETICO, PRIMII 10 ANI de Radu Romanescu se poate achiziţiona contra sumei de 50 lei la sediul CS ATLETICO Arad de pe Bulevardul Nicolae Titulescu nr. 3.

Autentificare

Parteneri



 

Online

Avem 7 vizitatori online