Cartea ATLETICO, PRIMII 10 ANI de Radu Romanescu se poate achiziţiona contra sumei de 50 lei la sediul CS ATLETICO Arad de pe Bulevardul Nicolae Titulescu nr. 3.

Parteneri



 

Online

Avem 13 vizitatori online

Sondaj

Home
Final în cea de a X-a ediție a Interligii HU -RO PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 26 Mai 2017 09:14

În weekend, 28 mai, va avea loc ultima etapă din cadrul celei de a X-a ediții a campionatului transfrontalier Interliga HU - RO.

Echipele Atletico se deplasează la Hódmezővásárhely. Plecarea este la 8.30 de la Sabin Drăgoi.

Programul echipelor Atletico (ora RO) este următorul:

11.40 - Atletico - Gyula Termál

12.20 - Atletico - Szeged 2011

14.20 - Atletico - Hódmezővásárhely

Etapa se va încheia cu o mică festivitate de premiere.

Ultima actualizare în Vineri, 26 Mai 2017 09:21
 
Casă de piatră Mihaela și Bogdan Oneț !!! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 20 Mai 2017 23:51

Ultima actualizare în Sâmbătă, 20 Mai 2017 23:52
 
Paște Fericit ! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 12 Aprilie 2017 16:16

Ultima actualizare în Vineri, 14 Aprilie 2017 19:01
 
Rezultatele echipelor CS Atletico U12-U13 în etapele 10, 11, 12 ale Interligii HU-RO PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 07 Aprilie 2017 10:48

2 aprilie 2017,  teren Șega

Rezultatele echipelor UTA Arad şi CS Atletico Arad în etapele 10, 11 şi 12 ale Interligii HU - RO sunt următoarele:

Etapa

Echipele

Scor

2004 - U13

UTA

2005 - U12

Atletico

10

UTA Arad / Atletico Arad - Grosics Akademia

1 - 0

4 - 1

11

UTA Arad / Atletico Arad - Marosmenti UFC Makó

7 - 0

0 - 0

12

UTA Arad / Atletico Arad - Szeged 2011

8 - 1

2 - 1

Ultima actualizare în Vineri, 07 Aprilie 2017 10:52
 
Modificare program echipele 2007, 2008, 2009 și 2010 !!! - update ! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 04 Aprilie 2017 10:33

Modificare program echipele 2007, 2008, 2009 și 2010 !!!

Interliga națională va avea loc sâmbătă, 8 aprilie 2017, pe terenul ȘEGA !!!
Programul jocurilor:
14.40 - Atletico Arad - Junior Timișoara
16.00 - Atletico Arad - United Timișoara
17.20 - Atletico Arad - Dumbrăvița
Ultima actualizare în Vineri, 07 Aprilie 2017 09:24
 
Program Interliga Națională 1 aprilie 2017 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 29 Martie 2017 09:21

Ultima actualizare în Miercuri, 29 Martie 2017 09:23
 
Rezultatele echipelor CS Atletico U8-U11 în etapele 19, 20 și 21 ale Interligii HU-RO PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 27 Martie 2017 10:02

26 martie 2016, teren Șega

Rezultatele echipelor CS Atletico Arad în etapele 19, 20 şi 21 ale Interligii HU - RO sunt următoarele:

Etapa

Echipele

Scor

2006 - U11

2007 - U10

2008 - U9

2009 - U8

19

Atletico Arad - Academia Brosovszky

9 - 0

7 - 0

4 - 0

8 - 0

20

Atletico Arad - L-it SZEAC

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 0

21

Atletico Arad - Berény Gyermek

4 - 2

6 - 1

1 - 0

10 - 1

Ultima actualizare în Luni, 27 Martie 2017 14:33
 
Program Interligă HU - RO, U8 - U11, etapele 19, 20, 21 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 21 Martie 2017 08:14

Echipele Atletico  - teren Șega, duminică 26 martie 2017

11.00 Atletico Arad - Academia Brosovszky

13.00 Atletico Arad - L-it Szeac KA

14.20 Atletico Arad - Berény Gyermek FC

Echipele UTA - duminică 26 martie 2017 - teren Gyula Termál, Zrínyi tér 2 sau Kétegyházi út 2

plecare Sabin Drăgoi - ora 8.15

10.40 (ora RO) UTA - Marosmenti UFC Makó

11.20 UTA - Grosics Akadémia

13.20 UTA - Gyula Termál

Ultima actualizare în Marţi, 21 Martie 2017 08:21
 
Rezultatele echipelor CS Atletico U8-U11 în etapele 16, 17 și 18 ale Interligii HU-RO PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 21 Martie 2017 08:05

19 martie 2016, teren SZEOL SC

Rezultatele echipelor CS Atletico Arad în etapele 16, 17 şi 18 ale Interligii HU - RO sunt următoarele:

Etapa

Echipele

Scor

2006 - U11

2007 - U10

2008 - U9

2009 - U8

16

Atletico Arad - Békéscsaba 1912 Előre SE

0 - 8

2 - 0

0 - 6

6 - 1

17

Atletico Arad - Marosmenti UFC Makó

5 - 3

3 - 1

6 - 1

10 - 1

18

Atletico Arad - SZEOL SC

10 - 1

4 - 2

1 - 6

4 - 3

Ultima actualizare în Luni, 27 Martie 2017 10:02
 
Doneaza 2% din impozit pentru Atletico PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 14 Martie 2017 15:22

 

În sport sponsorul este unul dintre cele mai importante elemente pentru succes, deoarece oferă banii necesari pentru buna desfăşurare a activităţii.
Cei care doresc să sprijine activitatea sportivă a copiilor şi juniorilor clubului CS ATLETICO Arad şi sunt angajaţi, îşi pot redirecţiona o parte din impozit către club.
Pentru aceasta vă rugăm să completaţi FORMULARUL 230, la punctul „I” (unu roman) şi semnaţi la căsuţa „semnătură contribuabil”. respectiv completati IMPUTERNICIREA
Vă mulţumim!
ATLETICO Arad va încasa 2% din impozitul dumneavoastra pe care îl plătiţi la bugetul de stat. Acesta NU AFECTEAZĂ ÎN NICI UN FEL VENITUL DVS.
Formularele completate le ridicăm noi de la dumneavoastra, antrenorul grupei sau Alexandra – 0758-063333, ori le puteţi expedia prin poştă la: CS ATLETICO Arad, Calea Victoriei nr.20, 310158, ARAD.
Formularul (deja completat cu datele CS ATLETICO Arad) poate fi descărcat aici iar imputernicirea aici.

 

Ultima actualizare în Marţi, 14 Martie 2017 15:25
 
Program IL HU - RO etapa 6 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 14 Martie 2017 13:07

Echipele Atletico - plecare duminică Sabin Drăgoi - ora 10.00 la Szeged (Felső-tiszaparti Stadion Etelka sor - SZEOL SC)

Program jocuri (ora RO)
12.40 - Atletico Arad - Békéscsaba 1912 Előre SE
13.20 - Atletico Arad - Marosmenti UFC Makó
15.20 - Atletico Arad - SZEOL SC

Echipele UTA - plecare duminică Sabin Drăgoi - ora 9.00 la Hódmezővásárhely (Szabadság tér 66 - Hódmezővásárhelyi FC)

Program jocuri (ora RO)
11.40 - UTA - Berény Gyermek FC
12.20 - UTA - Szentes Kinizsi
14.20 - UTA - Hódmezővásárhely

Ultima actualizare în Joi, 16 Martie 2017 21:14
 
Program retur Interliga HU -RO, U12 - U13 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 14 Martie 2017 13:06

 
Program retur Interliga HU -RO, U8 - U11 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 14 Martie 2017 13:02

Ultima actualizare în Marţi, 21 Martie 2017 08:07
 
Date desfășurare retur Interligă HU -RO PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 22 Februarie 2017 14:58

Datele de desfășurare ale etapelor din returul Interligii HU - RO sunt următoarele

categoriile U 8 - U 11:

19 martie

26 martie

30 aprilie

14 mai

28 mai

categoriile U 12 - U 13:

2 aprilie

23 aprilie

7 mai

Ultima actualizare în Miercuri, 22 Februarie 2017 15:05
 
Bun venit, Abdoulaye Diarra! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 07 Februarie 2017 12:10

Clubul Atletico anunță că generația 2008 va fi pregătită de Abdoulaye Diarra, fost component al UTA-ei în urmă cu câteva sezoane.

Născut pe 12 octombrie 1986 la Divo, în Coasta de Fildeș, Diarra a ajuns în Italia pe când avea 14 ani. Timp de cinci ani a fost componentul echipei Internazionale Milano, până la nivel de tineret, apoi a trecut la NK Maribor (Slovenia) și Bohemians Praga (Cehia), ultima împrumutându-l pentru un sezon la SK Viktorie Jirny. În 2010 a debutat în fotbalul românesc, jucând pentru UTA Arad și FC Bihor. A mai trecut pe la Millenium Giarmata, iar în prezent evoluează pentru Gloria Cermei, în Liga a III-a.

Bun venit!

Fotografia postată de Abdoulaye Diarra.

Ultima actualizare în Marţi, 07 Februarie 2017 12:22
 
Locul 1 la Memorialul Ionuț Leac pentru Atletico 2007 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 06 Februarie 2017 20:39

Sâmbătă, 4 februarie 2017, a avut loc la Sala Sporturilor Victoria cea de a 4-a ediție a Memorilului Ionuț Leac. Cele 8 echipe participante au fost împărțite în 2 grupe.

Rezultatele echipei Atlewtico 2007 au fost următoarele:

Atletico Arad  -  CSȘ Gloria Arad : 5 - 0

Atletico Arad - Academia Brosovszky: 5 - 0

Atletico Arad - ACS Socodor: 2 - 0

În semifinale:

Atletico Arad - CS Crișul Chișineu Criș: 6 - 0

Finala:

Atletico Arad - CS LEU Giarmata: 5 - 0

Cel mai bun jucător a fost declarat: Șiclovan Darius

Lotul de jucători pregătit de Adrian Petruț și Adrian Rusu a fost compus din:

Pop Felix, Cotuna Zimmermann Kevin, Șiclovan Darius, Ștef David, Indreica Luca, Salka Mario, Calotă Alessio, Pop Vlad, Crainic Alexandru, Tăutan Daian, Cuțaru Mihai, Rusu Robert, Burcă Darius.

Felicitări !

Nașul și-a bătut finul în finala Memorialului „Ionuț Leac”. CSȘ și Crișul au completat „careul de ași”

Ultima actualizare în Luni, 06 Februarie 2017 21:00
 
Locul 4 la Brașov Indoor Cup pentru Atletico 2009 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 06 Februarie 2017 20:16

În perioada 3 - 5 februarie Atletico 2009 a participat la turneul de fotbal în sală Brașov Indoor Cup unde s-a clasat pe locul 4 din 35 de echipe participante.

Rezultate în grupe:

Atletico Arad - FC Brașov negru : 6 - 1 (Băeșu, Koncz, Bnadrabur, Margan, Barbu 2)

Atletico Arad - Pandurii Tg. Jiu: 3 - 0 (Spătariu 2, Barbu)

Atletico Arad - Steagu Roșu Brașov: 4 - 0 (Koncz, Spătariu, Sandu, Barbu)

Atletico Arad - New Star București: 3 - 1 (Fericean 2, Koncz)

În optimi:

Atletico Arad - Young Steaua Roșie Alexandria: 4 - 1 (Spătariu, Koncz, Barbu 2)

În sferturi:

Atletico Arad - Junior Vâlcea: 5 - 1 (Fericean, Spătariu 2, Koncz 2)

În semifinale:

Atletico Arad - Cautis Steaua Sudului: 2 - 2 (Băeșu 2), iar după loviturile de departajare Atletico este învinsă cu scorul de 3 - 2.

În finala mică:

Atletico Arad - Prosport București: 0 - 5

Lotul deplasat de prof. Marcel Cîmpian a fost compus din:

Suli Patrick, Cîmpan Ionuț, Drăgoiu George, Băeșu Vlad, Koncz Patrick  Fericean Matei, Spătariu Daniel, Sandu Andrei, Margan Tudor, Sașa Tudor, Bandrabur Daniel, Barbu Ayan, Nădăban Luca.

Felicitări !

Fotografia postată de Carmen Nadaban.

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Ultima actualizare în Marţi, 07 Februarie 2017 19:01
 
Brașov Indoor Cup - ziua 1 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 03 Februarie 2017 21:37

 

Atletico Arad 2009 - FC Brașov negru: 6 - 1 (marcatori: Băeșu, Koncz, Bandrabur, Margan, Barbu 2)
Atletico Arad 2009 - Pandurii Tg. Jiu: 3 - 0 (Spătariu 2, Barbu)

 

Ultima actualizare în Vineri, 03 Februarie 2017 22:02
 
Program dens pentru grupele Atletico PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 31 Ianuarie 2017 18:45

În perioada 3 - 5 februarie grupa 2009 condusă de Marcel Câmpian și Flavius Stoica va participa la Brașov Indoor Cup - turneu de fotbal în sală - alături de 34 de echipe din țară și Moldova. Atletico Arad a fost repartizată în grupa C cu FC Brașov negru, New Star București, Steagu Roșu Brașov și Pandurii Tg. Jiu.

Succes !

În perioada vacanței grupele 2002 și 2005 își încarcă bateriile la Moneasa.

Grupa 2007 sâmbătă, 4 februarie va participa la cea de a IV-a ediție a Memorialului Ionuț Leac, care va avea loc la Sala Sporturilor Victoria din Arad. La turneu vor participa 8 echipe împărțite în 2 grupe. Programul jocurilor din grupă a echipei conduse de Adrian Petruț și Adrian Rusu este următorul:

ora 10.30 Atletico Arad - CSȘ Gloria Arad

ora 12.36 Atletico Arad - Academia Brosovszky Arad

ora 14.00 Atletico Arad - ACS Socodor

Succes !

Ultima actualizare în Marţi, 31 Ianuarie 2017 19:06
 
Crăciun Fericit și La Mulți Ani ! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 21 Decembrie 2016 13:12

 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Banner
Copyright © 2017 www.atletico.ro. Toate drepturile rezervate.
Joomla! este software liber, distribuit sub licenţa GNU/GPL License.
RocketTheme Joomla Templates