Home
Două locuri 1 la Szentes PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 29 August 2016 12:43

În data de 27 august la Szentes a avut loc turneul internațional de fotbal pentru copii și juniori Szentesi Focifesztivál. Atletico Arad a participat cu grupele 2007, 2008 și 2009, respectiv UTA cu grupa de 2006. Atletico 2007 a câștigat turneul la categoria 2006, Atletico 2007 a fost învinsă în finala mică , UTA Arad 2006 a ocupat locul 5, iar Atletico 2009 a câștigat turneul.  
Lot jucători Atletico 2007: Cotuna Kevin, Rusu Mario, Ștef David, Salka Mario, Indreica Luca, Șiclovan Darius, Câmpan Lucas, Bejenaru Denis, Groza Vladimir, Stamorean Sergiu, Tăutan Daian, Pop Vlad, Dragoș Adrian, Burcă Darius, Pop Felix. 
Antrenori: Tisza Francisc, Petruț Adrian
Lot jucători Atletico 2009: Suli Patrick, Băeșu Vlad, Nădăban Luca, Koncz Patrick, Sandu Andrei, Spătariu Daniel, Barb Ayan, Bandrabur Daniel, Margan Tudor, Câmpan Ionuț.
Antrenori: Cîmpian Marcel, Stoica Flavius
Premii speciale au primit: Suli Patrick - cel mai bun portar și Băeșu Vlad - cel mai bun jucător.

Atletico 2009 foto Cristi Nădăban

Ultima actualizare în Luni, 29 August 2016 12:57
 
Atletico 2009 învingătoare la Zalău PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 29 August 2016 12:21

În perioada 22 - 25 august a avut loc Cupa Viitorul la Zalău. Atletico Arad a participat cu echipa de copii născuți în 2009 și s-a întors învingătoare. Rezultatele obținute au fost următoarele : 8 - 2 cu Viitorul Zalău, 6 - 1 cu Junior Satu Mare, 2 - 1 cu Luceafărul Cluj și 8 - 2 cu cu Primavera Satu Mare, în grupe. În finala în 3 Atletico Arad a fost învinsă de Luceafărul Cluj cu 1 - 0 și a învins Primavera Satu Mare cu 4 - 2.
Jucătorul turneului a fost desemnat Koncz Patrick.
Lotul de jucători a fost compus din:  Suli Patrick, Băeșu Vlad, Nădăban Luca, Koncz Patrick, Sandu Andrei, Spătariu Denis, Barb Ayan, Bandrabur Daniel, Margan Tudor, Câmpan Ionuț. 
Antrenori: Cîmpian Marcel, Stoica Flavius.

foto: Carmen Nădăban

Ultima actualizare în Luni, 29 August 2016 12:40
 
Locul 1 pentru Atletico la Simeria PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 19 August 2016 20:11

Cu ocazia zilelor orașului Simeria în data de 14 august 2016 a avut loc Cupa Zilele Orașului Simeria turneu de fotbal pentru juniori D. Atletico Arad a participat cu grupa 2004 condusă de Dinu Donca și cu grupa 2005 condusă de Bogdan Oneț. Atletico 2004 a câștigat competiția, iar grupa 2005 s-a clasat pe locul 5. Au fost prezente 7 echipe, sistemul de joc fiind fiecare cu fiecare. Golgeterul turneului a fost Ahmet Ekmekci (7 goluri marcate), iar Bogdan Urdaș a fost ales cel mai bun fundaș. Au primit premii speciale David Covaci și Rareș Pop pentru prestațiile lor.
Rezultate Atletico 2004: 6 - 0 cu CFR Simeria II, 6 - 0 cu Viințu de Jos, 1 - 0 cu Interstar Sibiu, 9 - 0 cu Universitatea Petroșani, 2 - 0 cu Atletico 2005 și 0 - 0 cu CFR Simeria I.
Rezultate Atletico 2005: 1 - 0 cu Universitatea Petroșani, 2 - 0 cu CFR Simeria II, 0 - 1 cu Viințu de Jos, 0 - 2 cu Atletico 2004, 0 - 3 cu Interstar Sibiu, 0 - 0 cu CFR Simeria I.
Lot jucători 2004:  Tirian, Brînda, Boiț, Urdaș, Tod, Kiss, Petruț, Hanț, Ekmekci, Ciubăncan, Ursu, Costea, Nagy, Martin.
Lot jucători 2005: Malița, Caia, Iurasciu, Covaci, Palcu, Pop, Mureșan, Pașcalău, Ronai, Salamon, Bokse.

foto: Mesagerul Hunedoarean

Ultima actualizare în Luni, 22 August 2016 13:32
 
Selecție la Atletico pentru copii 5 - 7 ani !!! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 08 August 2016 13:46

Ultima actualizare în Marţi, 09 August 2016 21:07
 
Atletico la Junior's Cup în Bulgaria PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Joi, 14 Iulie 2016 12:06

Turneul Junior's Cup a avut loc în Albena - Bulgaria, perioada 29 iunie – 3 iulie 2016 pentru categoriile 2005, 2007 și 6 – 10 iulie 2016 pentru categoria 2004.

Rezultatele echipelor CS Atletico au fost următoarele:

2005 – loc 4

Atletico Arad – Dorostol Silistra: 9 – 0
Atletico Arad – Zimbru Chișinău: 3 – 1
Atletico Arad – Dobrudja Dobride: 1 – 0
Atletico Arad – Botev Plovdiv: 0 – 4
Atletico Arad – Academia Gheorghe Hagi: 5 – 0

2007 – loc 4 și loc 5 (Atletico Arad a participat cu 2 echipe la această categorie de vârstă)

Atletico Arad – Serdika Sofia: 3 – 1
Atletico Arad  - Delfinite Varna: 7 – 0
Atletico Arad – Academia Farul Constanța: 2 – 3
Atletico Arad – Academia Gheorghe Hagi: 4 – 5 (după penalti)

respectiv

Atletico Arad – Zimbru Chișinău: 1 – 5
Atletico Arad – Academia Gheorghe Hagi: 0 – 1
Atletico Arad – Dobrudja Dobrich: 4 – 3
Atletico Arad – Delfinite Varna: 2 – 1
Atletico Arad – Serdika Sofia: 3 – 1

2004 – loc 5

Atletico Arad – Zimbru Chișinău: 4 – 2
Atletico Arad – FC Dinamo București alb: 0 – 2
Atletico Arad – FC Dinamo București roșu: 2 - 1

Cel mai tehnic jucător la această categorie de vârstă a fost ales arădeanul Ekmekci Ahmet.

Ultima actualizare în Joi, 14 Iulie 2016 12:16
 
2 cupe pentru Atletico la Cupa Cotta International PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 27 Iunie 2016 13:48

CS ATLETICO Arad a ocupat locul 1 în cadrul Cupei Cotta International care avut loc în perioada 25 - 26 iunie 2016, la categoriile de vârstă 2005 și 2007, iar la categoriile 2006 și 2008 s-a clasat pe locul 3. Jucătorii Rareș Pop și Mario Salka au fost desemnați jucătorii finalei la categoria 2005 respectiv 2007.

CS ATLETICO ARAD - 2005

Malița Andi, Caia Eric, Iurasciuc Darius, Manoilă Denis, Anișorac Ionuț, Pop Rareș, Covaci David, Salamon David, Petriko Davide, Popescu Darius,. Ronai Robert, Pop Sergiu, Cohuț David, Palcu Casian, Mureșan Andrei, Mitu Alex, Bokse Alex, Beratko Paul

Antrenor: Bogdan Oneț

 

CS ATLETICO ARAD - 2007

Cigherean Andrei, Cotuna Kevin, Ștef David, Rusu Mario, Indreica Luca, Șiclovan Darius, Dragoș Adrian, Salka Mario, Câmpan Lucas, Leca Andrei, Mager Gabriel, Dumea Dragoș,, Bejenaru Denis, Dumea Dragoș, Cotuna Kevin, Groza Vladimir, Stamorean Sergiu, Cuțaru Mihai, Tăutan Daian, Sârbu Alexandru, Calotă Alessio, Burcă Darius, Leș Adrian, Măgulean Luca

Antrenor: Adrian Petruț

CS ATLETICO ARAD - 2006

Măcinic Marco, Costea Denis, Hara Gabriel, Luca Edi, Aslău Lucas, Pop Andrei, Tolan Marius, Drăgan Emanuel, Popa Denis, Purlea Răzvan, Nedelea Andrei, Gomoi Matei, Varga Kevin, Iosin Dario, Pătrăuță Antonio, Nica, Luca Savan, Bortiș Ionuț, Mercea Marc, Grecu Andrei, Ciubăncan Victor

Antrenori: Sorin Botiș, Norbert Varga, Adrian Clopu

CS ATLETICO ARAD  - 2008

Pop Felix, Pavel Răzvan, Murgu Răzvan, Glevan Lucas, Șușcă Andrei, Zachar Lucas, Moisa Luca, Sucigan Florentin, Caba Alexandru, Stafi Alexandru, Ursein Cătălin

Antrenori: Marcel Cîmpian, Flavius Stoica

RAREȘ POP - 2005

MARIO SALKA - 2007

 

FELICITĂRI TUTUROR !!!

Ultima actualizare în Luni, 27 Iunie 2016 14:27
 
Cotta 2016 în imagini PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 27 Iunie 2016 10:24

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Ultima actualizare în Luni, 27 Iunie 2016 10:25
 
Cupa Cotta Internațional la cea de a 16-a ediție PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 24 Iunie 2016 21:28

Sâmbătă și duminică vor avea loc jocurile din cadrul celei de a 16-a ediții a Cupei Cotta International. Cele 80 de partide vor avea loc pe terenul Motorul după următorul program:

sâmbătă, 25.06.2016 -  orele 9.15 - 14.30; 16.00 - 20.30

duminică, 26.06.2016 - orele 9.00 - 15.00

Festivitatea de premiere va avea loc duminică de la ora 15.00.

Se vor duela 29 de echipe de la 15 cluburi din România și Serbia la categoriile de vârstă: 2005, 2006, 2007 și 2008.

Partenerii evenimentului sunt:

Primăria Municipiului Arad prin Centrul Municipal Cultural Arad și

Consiliul Județean Arad prin Centrul Cultural Județean Arad.

Ultima actualizare în Vineri, 24 Iunie 2016 21:40
 
Categoria 2005 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 21 Iunie 2016 13:49

Toate partidele sunt de 2x20 minute, cu schimbare de teren, FĂRĂ PAUZĂ între reprize !!!

Adrese terenuri:

Teren MOTORUL: str. Calea Timișorii nr. 50a

GRUPA A

GRUPA B

CS MINERUL MOTRU roşu

CS MINERUL MOTRU albastru

CS OLIMPIA BOCSIG

ACS VIITORUL AIUD

CS ATLETICO ARAD

UTA ARAD

FK SUBOTICA (SER)

PROGRESUL PECICA

 

Ultima actualizare în Duminică, 26 Iunie 2016 21:13
Citeşte mai mult...
 
Categoria 2006 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 21 Iunie 2016 13:46

Toate partidele sunt de 2x20 minute, cu schimbare de teren, FĂRĂ PAUZĂ între reprize !!!

Adrese terenuri:

Teren MOTORUL: str. Calea Timișorii nr. 50a

 

LPS BANATUL TIMIȘOARA

CSȘ CRAIOVA

UTA ARAD

CS ATLETICO ARAD

 

Ultima actualizare în Duminică, 26 Iunie 2016 21:16
Citeşte mai mult...
 
Categoria 2007 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 21 Iunie 2016 13:43

Toate partidele sunt de 2x20 minute, cu schimbare de teren, FĂRĂ PAUZĂ între reprize !!!

Adrese terenuri:

Teren MOTORUL: str. Calea Timișorii nr. 50a

GRUPA A

GRUPA B

CS MINERUL MOTRU

CSȘ CRAIOVA

CSȘ BEGA TIMIȘOARA

FC DUMBRĂVIȚA

CS ATLETICO ARAD negru

CS ATLETICO ARAD galben

UTA ARAD alb

UTA ARAD roșu

CSȘ GLORIA ARAD

PROGRESUL PECICA

 

Ultima actualizare în Duminică, 26 Iunie 2016 21:18
Citeşte mai mult...
 
Categoria 2008 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 21 Iunie 2016 13:38

Toate partidele sunt de 2x20 minute, cu schimbare de teren, FĂRĂ PAUZĂ între reprize !!!

Adrese terenuri:

Teren MOTORUL: str. Calea Timișorii nr. 50a

AS RECAȘ

UTA ARAD

CS ATLETICO ARAD

FC DUMBRĂVIȚA

CSȘ BEGA TIMIȘOARA

CSȘ GLORIA ARAD

RAPID CRIȘUL ORADEA

Ultima actualizare în Duminică, 26 Iunie 2016 21:21
Citeşte mai mult...
 
2005 pe podium în Serbia PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 21 Iunie 2016 13:17

Weekendul trecut a avut loc turneul internațional de fotbal Turnir Pivnice pentru categoria de vârstă 2005 la Pivnice în Serbia. Băieții antrenați de Bogdan Oneț s-au clasat pe locul 3, iar Rareș Pop (foto) a fost desemnat golgeterul turneului.

Rezultate:

În grupe:
Atletico Arad - FK Petrika: 0 - 1
Atletico Arad - FK Buducnost: 1 - 0
Atletico Arad - FK Sutjeska: 5 - 0
Atletico Arad - OFK Odzaci: 7 - 0
Atletico Arad - FK Backa: 7 - 0

În semifinale: 
Atletico Arad - FK Tatra: 0 - 0 și 2 - 3 după lovituri de departajare
În finala mică: 
Atletico Arad - FK CSK Pivara: 1 - 0

Lotul de jucători: Malița, Anișorac, Nagy P., Manoilă, Pop, Mureșan, Covaci, Nagy N., Bonțea, Caia, Ronai, Cohuț, Palcu, Bokse, Beratko, Salamon.

Foto: George Manoilă

Ultima actualizare în Vineri, 24 Iunie 2016 21:37
 
Locul 1 pentru Atletico 2007 la Vest Liga PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 20 Iunie 2016 20:53

Vineri și sâmbătă, 17 - 18 iunie, a avut loc cea de a treia ediție a turneului Vest Liga la Timișoara pentru categoria 2007. Băieții lui Adrian Petruț au luat cupa câștigând locul I.

Rezultate:

Atletico Arad - Mundo Reșița: 3 - 2 
Atletico Arad - LPS Banatul Timișoara: 2 - 4
Atletico Arad - Luceafărul Severin: 4 - 3
Atletico Arad - Juventus Colterm Timișoara: 4 - 2 
în semifinală, Atletico Arad - AS Junior Timișoara: 8 - 0 
în finală, Atletico Arad - Mundo Reșița: 3 - 0

Lotul echipei: Bejenaru Denis Marian, Burcă Darius Sebastian, Calotă Alessio, Câmpan Lucas Ioan, Cotuna Zimermann Kevin Cristian, Cuţaru Mihai, Dragoş Adrian Cristian, Duman Abigael, Groza Vladimir, Indreica Luca, Popa Leca Andrei, Rusu Mario Bogdan, Salka Mario Alexandru, Sîrbu Alexandru Cristian, Stamorean Sergiu Ştefan, Şiclovan Darius Vlăduţ, Ştef David Gabriel, Tăutan Daian.


Ultima actualizare în Luni, 20 Iunie 2016 21:21
 
Locul 2 pentru Atletico 2008 și 2009 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 20 Iunie 2016 19:27

Grupa 2009 condusă de Marcel Cîmpian și Flavius Stoica a participat sâmbătă la cea de a 3-a ediție a Summer Cup organizat de United Timișoara.

Rezultate din grupă: 
Atletico Arad - United Timișoara: 2 - 2 
Atletico Arad - Timstar: 8 - 0 
Atletico Arad - Mundo Reșița: 3 - 0

în semifinale: Atletico Arad- Viitorul Arad: 3 - 0

în finală: Atletico Arad - Poli Timișoara: 0 - 2

Astfel Atletico Arad ocupă locul 2.

Lotul de jucători:  Suli, Stoica, Drăgoiu, Băieșu, Koncz, Sandu, Spătariu, Nădăban, Vidac, Barbu, Bandrabur.

Tot în weekend a avut loc Turneul Vest Liga, ediția 3 la Timișoara, la care echipa 2008 a ocupat locul 2.

Rezultate din grupă:
Atletico Arad - Mundo Reșița: 4 - 0
Atletico Arad - Poli Timișoara: 5 - 3
Atletico Arad - LPS Banatul Timișoara: 1 - 2

Atletico Arad - Mundo Reșița 2: 5 - 0 
Atletico Arad - Poli Timișoara: 4 - 2

în finală: Atletico Arad - Electrica Timișoara: 0 - 3

Lotul de jucători utilizat de Marcel Cîmpian și Flavius Stoica a fost următorul:

Bundic, Buză, Berar, Baraiolo, Ronai, Mureșan, Baias, Aslău, Stoica, Bota.

Ultima actualizare în Luni, 20 Iunie 2016 19:56
 
Locul 3 la Cluj pentru Atletico 2008 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 08 Iunie 2016 10:02

În perioada 3 - 5 iunie 2016 a avut loc turneul de fotbal Fotbal a la Cluj la care au participat grupele 2008 și 2009 de la CS Atletico Arad.

Rezultate grupa 2008:

În grupe

Atletico Arad - Luceafărul 2010 Cluj albastru: 1 - 5

Atletico Arad - ACS Dumbrăvița: 1 - 1

Atletico Arad - CFR Cluj alb: 7 - 0

Atletico Arad - ACS Juvenes Tg. Mureș: 12 - 0

În sferturile de finală

Atletico Arad - Transilvania Bistrița: 2 - 0

În semifinale:

Atletico Arad - Academia Gheorghe Hagi: 0 - 4

Finala mică:

Atletico Arad - Luceafărul 2010 Cluj alb: 1 - 0

Astfel Atletico Arad, antrenată de Marcel Cîmpian și Flavius Stoica se clasează pe locul 3, cu următorii sportivi:

Bundic, Buză, Berar, Baraiolo, Ronai, Mureșan, Baias, Aslău, Stoica, Bota.

Ultima actualizare în Luni, 20 Iunie 2016 19:47
Citeşte mai mult...
 
Primul loc la Oradea pentru grupa 2004 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 03 Iunie 2016 21:42

Miercuri, 1 iunie, a avut loc la Oradea turneul Cupa 1 iunie - Micii Campioni pentru grupa de vârstă 2004. Au participat 4 echipe, jucându-se în sistem fiecare cu fiecare. Atletico Arad antrenată de Dinu Donca și Bogdan Oneț a obținut locul I după următoarele rezultate:

Atletico Arad - Viitorul Zalău: 4 - 1 (Martin 2, Cohuț, Vulturar)

Atletico Arad - CSM Oradea: 2 - 2 (Martin, Ekmekci)

Atletico Arad - LPS Oradea: 4 - 2 (Ekmekci 2, Vulturar 2)

Vulturar Cătălin  a fost ales jucătorul turneului.

Echipa a fost compusă din: Tirian, Brînda, Popescu - Popescu, Urdaș, Boiț, Tod, Pele, Cohuț, Martin, Mureșan, Vulturar, Bîc, Dorubeț, Bunaciu, Ekmekci, Borteș, Ursu, Deznan, Hanț.

Ultima actualizare în Vineri, 03 Iunie 2016 22:04
 
Rezultatele echipelor CS Atletico U8-U11 în etapele 28,29,30 ale Interligii HU-RO PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 29 Mai 2016 12:20

22 mai 2016, teren Orosháza

Rezultatele echipelor CS Atletico Arad în etapele 28, 29 şi 30 ale Interligii HU - RO sunt următoarele:

Etapa

Echipele

Scor

2005 - U11

2006 - U10

UTA Arad

2007 - U9

2008 - U8

28

Atletico Arad - Grosics Akadémia

6 - 1

3 - 0

10 - 0

4 - 1

29

Atletico Arad - Gyula Termál

6 - 0

1 - 4

12 - 1

8 - 2

30

Atletico Arad - OMTK ULE

7 - 1

6 - 1

3 - 5

12 - 1

Ultima actualizare în Duminică, 29 Mai 2016 12:32
 
Rezultatele echipelor UTA/Atletico U12-U13 în etapele 16, 17, 18 ale Interligii HU-RO PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 29 Mai 2016 12:15

22 mai 2016, duminică, teren Békéscsaba

Rezultatele echipelor UTA Arad şi CS Atletico Arad în etapele 16, 17 şi 18 ale Interligii HU - RO sunt următoarele:

Etapa

Echipele

Scor

2003 - U13

UTA

2004 - U12

Atletico

16

UTA Arad / Atletico Arad - Szeol

3 - 1

2 - 1

17

UTA Arad / Atletico Arad - Gyula Termál

3 - 1

1 - 1

18

UTA Arad / Atletico Arad - Békéscsaba 1912 Előre SE

8 - 0

1 - 5

Ultima actualizare în Duminică, 29 Mai 2016 12:19
 
Mulțumim pentru 2% !!! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 27 Mai 2016 20:28

Mulțumim tuturor celor care și-au donat cei 2% din impozit în favoarea CS ATLETICO Arad !!!

Ultima actualizare în Vineri, 27 Mai 2016 20:32
 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Cartea ATLETICO, PRIMII 10 ANI de Radu Romanescu se poate achiziţiona contra sumei de 50 lei la sediul CS ATLETICO Arad de pe Bulevardul Nicolae Titulescu nr. 3.

Autentificare

Parteneri




 
 
 

Online

Avem 3 vizitatori online