Cartea ATLETICO, PRIMII 10 ANI de Radu Romanescu se poate achiziţiona contra sumei de 50 lei la sediul CS ATLETICO Arad de pe Bulevardul Nicolae Titulescu nr. 3.

Parteneri



 

Online

Avem 14 vizitatori online

Sondaj

Home
În semifinale la Voyage Kupa PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 13 Februarie 2018 17:57

Sâmbătă, 10 februarie 2018, a avut loc la Békéscsaba una dintre etapele zonale a celei de a VI-a ediții a Voyage Kupa - turneu internațional de fotbal în sală pentru copii.  Atletico Arad a participat cu echipa de copii născuți în 2007. La turneul final s-a calificat echipa câștigătoare a turneului zonal.
Rezultate

În grupă: 2 - 0 cu Makó (au marcat: Rusu Robert, Calotă Alessio
4 - 0 cu LPS Oradea (Salka Mario 2, Pop Vlad, Rusu Mario)
2 - 0 cu UFC Békéscsaba (Rusu Robert, Salka Mario)
0 - 0 cu Beregszász din Ucraina
În sferturi : 3 - 0 cu Academia Brosovszky (Salka Mario, Rusu Mario, Rusu Robert)
În semifinală: 0 - 1 cu Debreceni Labdarúgó Akadémia

Lotul de jucători utilizat de Adrian Petruț și Adrian Rusu, a fost compus din: Pop Felix, Pop Vlad, Ștef David, Groza Vladimir, Salka Mario, Rusu Mario, Rusu Robert, Calotă Alessio, Stamorean Sergiu, Crainic Alexandru și Burcă Darius.

Ultima actualizare în Marţi, 13 Februarie 2018 18:21
 
Locul 2 la Memorialul Ionuț Leac PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 29 Ianuarie 2018 12:00

Sâmbătă, 27 ianuarie 2018 a avut loc cea de a V-a ediția a Memorialului Ionuț Leac. Au participat 10 echipe de copii născuți în 2008. Atletico Arad, condusă de Abdoullaye Diarra s-a clasat pe locul 2.

Rezultatele din grupe:

Atletico Arad - CS Glogovăț 2013: 1 - 0

Atletico Arad - ACS Socodor: 2 - 1

Atletico Arad - CS Ineu: 2 - 1

Atletico Arad - ACS Unirea Sântana: 3 - 0

În semifinală:

Atletico Arad - Academia Brosovszky: 5 - 4 (1 - 1) după lovituri de departajare

În finală:

Atletico Arad - UTA: 0 - 2

Lotul utilizat a fost compus din: Contra Davian, Bota Cristian, Buză Ionuț, Baias Nicolas, Bundik Luca, Baraiolo Mirco, Vid Alex, Schreiber Patrick, Iordănescu Alex, Popa Leca Andrei, Bokse Andrei.

Felicitări!

Ultima actualizare în Marţi, 20 Februarie 2018 12:13
 
Program Interligă HU -RO primăvară PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 26 Ianuarie 2018 13:49

Ultima actualizare în Marţi, 06 Februarie 2018 12:03
 
Program Memorial Ionuț Leac PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Joi, 25 Ianuarie 2018 22:06

Atletico Arad va participa sâmbătă, 27 ianuarie, cu grupa 2008 la cea de a V-a ediție a Memorialului Ionuț Leac, care va avea loc la Sala Sporturilor Victoria.

Echipe participante: 10, 2 grupe x 5 echipe. Timp de joc 1 x 18 minute.

Program jocuri grupa B

8.49 - Atletico - CS Glogovăț 2013

10.43 - Atletico - ACS Socodor

13.15 - Atletico - CS Ineu

13.53 - Atletico - ACS Unirea Sântana

14.50 - Semifinala 1

15.09 - Semifinala 2

15.47 - Finala

Ultima actualizare în Vineri, 26 Ianuarie 2018 13:07
 
Crăciun Fericit și La Mulți Ani ! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 22 Decembrie 2017 20:33

Ultima actualizare în Vineri, 22 Decembrie 2017 20:34
 
Distincție pentru un om deosebit !!! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 22 Decembrie 2017 20:22

Felicitări domnului Francisc Tisza premiat la Gala Sportului Arădean 2017 pentru întreaga carieră !!!

Cu Alexandru Meszar - fondator CS ATLETICO Arad

 

Cu Bogdan Oneț - președinte CS ATLETICO Arad

Ultima actualizare în Vineri, 22 Decembrie 2017 20:33
 
Locul 3 național pentru Atletico 2009 !!! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 17 Decembrie 2017 18:08

În perioada 16 - 17 decembrie a avut loc la Ișalnița Turneul final al Trofeului Gheorghe Ene - turneu de fotbal în sală pentru copii născuți în 2009. Atletico Arad, campioană zonală, a fost repartizată în grupa B alături de gazdele de la CS Dinamyk Craiova, CS Junior Brașov și ACS Constanitn Schumacher din Pitești. Din grupa A fac parte Real Junior Vaslui, Academia Luceafărul Cluj, ACS Prosport Academy și ACS Oțelul Galați.

Atletico Arad a obținut următoarele rezultate:

1 - 1 cu Dinamyk Craiova (marcator Vlad Băeșu)

2 - 1 cu ACS Constantin Schumacher din Pitești (marcatori Patrick Koncz și Andrei Sandu)

0 - 0 cu CS Junior Brașov

Astfel arădenii, cu cele 5 puncte acumulate, se clasează pe locul 2 în grupa B și joacă finala mică cu locul 2 din grupa A, Academia Luceafărul Cluj pe care o învinge cu scorul de 2 - 1 prin golurile marcate de Matei Fericean și Vlad Băeșu.

Felicitări copiilor Suli Patrik, Barbu Ayan, Cebotariu Mario, Cijevschi Tudor, Fericean Matei, Nădăban Luca, Spătariu Daniel, Sandu Andrei, Koncz Patrick, Băeșu Vlad, Margan Tudor, Molnar Dragoș, Vidac Darian și antrenorilor  Marcel Câmpian și Flavius Stoica, respectiv galeriei !!!

Fotografia postată de Club Sportiv Atletico Arad.

Ultima actualizare în Duminică, 17 Decembrie 2017 20:16
 
Program Turneu final Gheorghe Ene PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 10 Decembrie 2017 13:04

Atletico Arad 2009 a câștigat turneul zonal al Trofeului Gheorghe Ene și astfel s-a calificat la turneul final, care va avea loc în 16 - 17 decembrie la Ișalnița, lângă Craiova, cu participarea celor mai bune 8 echipe din țară. Atletico Arad, în urma tragerii la sorți,  a fost repartizată în grupa B alături de  gazdele de la CS Dynamik Craiova, CS Junior Brașov și ACS Constanitn Schumacher din Pitești. Din grupa A fac parte Real Junior Vaslui, Academia Luceafărul Cluj, ACS Prosport Academy și ACS Oțelul Galați.

Programul echipei noastre este următorul:

16 decembrie:

ora 12.00 Atletico Arad - CS Dynamik Craiova

ora 17.00 Atletico Arad - ACS Constantin Schumacher

17 decembrie:

ora 12.00 Atletico Arad - CS Junior Brașov

ora 17.00 Finala mică

ora 18.00 Finala mare

 

HAI ATLETICO !!!

Ultima actualizare în Duminică, 10 Decembrie 2017 13:18
 
Locul 2 la turneul zonal Trofeul Gheorghe Ola PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 05 Decembrie 2017 13:40

Echipa 2008 a clubului s-a clasat pe locul 2 la faza zonală a Trofeului Gheorghe Ola, astfel ratând calificarea la faza finala pe țară. Turneul a fost câștigat de gazdele de la CSM Școlar Reșița.

Rezultate:
Atletico Arad - AFC Unirea 1924 Alba Iulia: 2 - 2, a marcat Andrei Popa Leca

Atletico Arad - CSM Școlar Reșița : 2 - 3 , au marcat Baias Nicholas și Burcă Darius

În ultima partidă băieții lui Abdoulaye Diarra au învins echipa ACS Poli Timișoara cu scorul de 5 - 1 prin golurile marcate de Popa Leca Andrei 3 și Leș Deyan 2.

Echipa a fost formată din: Bundik Luca, Buza Marius, Pop Felix, Leș Deyan, Contra Davian, Berar David, Burcă Darius, Popa Leca Andrei, Baias Nicolas, Bota Cristian, Baraiolo Mirco, Schreiber Patrik.

Felicitări băieților, antrenorului și părinților !

Fotografia postată de Club Sportiv Atletico Arad.

Ultima actualizare în Marţi, 05 Decembrie 2017 13:45
 
Atletico 2009 în finala pe țară la Gheorghe Ene !!! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 02 Decembrie 2017 12:16

Grupa de copii născuți în 2009 s-a calificat în finala Trofeului Gheorghe Ene după ce a câștigat faza zonală a turneului. În ultima partidă Atletico Arad învinge Juniorul Aiud cu scorul de 2 - 1 prin golurile marcate de Luca Nădăban și Andrei Sandu.

Marcel Cîmpian și Flavius Stoica au jucat cu: Suli Patrik, Barbu Ayan, Cijevschi Tudor, Fericean Matei, Nădăban Luca, Spătariu Daniel, Sandu Andrei, Koncz Patrick, Băeșu Vlad, Margan Tudor, Molnar Dragoș, Vidac Darian.

Felicitări antrenorilor, copiilor și părinților !

 

Ultima actualizare în Sâmbătă, 02 Decembrie 2017 12:27
 
Turneu zonal Gheorghe Ene - ziua 1 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 01 Decembrie 2017 22:13

ASU Poli Timișoara - Atletico Arad: 2 - 2 , au marcat Koncz și Sandu


Atletico Arad - CSM Școlar Reșița: 9 - 0, au marcat Băeșu 4, Barbu 2, Sandu 2, Margan


Juniorul Aiud - CSM Școlar Reșița: 8 - 0


Juniorul Aiud - ASU Politechnica Timișoara: 1 - 0

Ultima actualizare în Joi, 07 Decembrie 2017 13:02
 
Program Turneu zonal Trofeu Gheorghe Ene PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Joi, 30 Noiembrie 2017 19:11

În zilele de 1 și 2 decembrie echipa 2009, campioană județeană a Trofeului Gheorghe Ene, participă la faza zonală a competiție, care se desfășoară la Timișoara.

1 decembrie

ora 9.00 ASU Politehnica Timișoara - CS Atletico Arad

ora 10.00 Juniorul Aiud - CSM Școlar Reșița

ora 12.00 Juniorul Aiud - ASU Politehnica Timișoara

ora 13.00 CS Atletico Arad - CSM Școlar Reșița

2 decembrie

ora 10.00 ASU Politehnica Timișoara - CSM Școlar Reșița

ora 11.00 CS Atletico Arad - Juniorul Aiud

HAI ATLETICO !!!

Ultima actualizare în Joi, 30 Noiembrie 2017 19:18
 
Cupa de Crăciun Atletico - categoria 2006 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 28 Noiembrie 2017 23:14

GRUPA A/ GROUP

GRUPA B/ GROUP

GRUPA C/ GROUP

UTA ARAD alb

UTA ARAD roșu

CS ATLETICO ARAD galben

ACADEMIA BROSOVSZKY

CS ATLETICO ARAD negru

MÉZGA KAPOSVÁR (HUN)

FC ATACANTE BELGRADE (SER)

FK JASENICA 2017 SMEDEREVSKA PALANKA (SER)

FK BAK BELA CRKVA (SER)

ACS GHIRODA

LPS BANATUL TIMIȘOARA

ACSM CODLEA

Adrese săli – Sports halls adresses:

Sala Sporturilor Victoria (parchet) - Piaţa Sporturilor FN

Sala de sport a liceului Pedagogic  „Dimitrie Țichindeal” (suprafaţă sintetică) - B-dul General Dragalina nr.7

Timp de joc: 1x23 minute. Se joacă cu aut lateral.

Rezultatele le puteţi urmări pe www.atletico.ro

Ultima actualizare în Luni, 04 Decembrie 2017 15:05
Citeşte mai mult...
 
Cupa de Crăciun Atletico - categoria 2008 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 28 Noiembrie 2017 23:10

GRUPA A/ GROUP

GRUPA B/ GROUP

GRUPA C/ GROUP

UTA ARAD

CS ATLETICO ARAD

CSȘ GLORIA ARAD

FK JASENICA 2017 SMEDEREVSKA PALANKA (SER)

UTA ARAD 2009

ACADEMIA BROSOVSZKY

LPS BANATUL TIMIȘOARA

FC ELECTRICA TIMIȘOARA 1869 albastru

FC LANE BELGRADE (SER)

ACS GHIRODA

LPS BIHORUL ORADEA

FC ELECTRICA TIMIȘOARA 1869 roz

Adrese săli – Sports halls adresses:

Sala Sporturilor Victoria (parchet) - Piaţa Sporturilor FN

Sala de sport a liceului Pedagogic  „Dimitrie Țichindeal” (suprafaţă sintetică) - B-dul General Dragalina nr.7

Timp de joc: 1x23 minute. Se joacă cu aut lateral.

Rezultatele le puteţi urmări pe www.atletico.ro

Ultima actualizare în Luni, 04 Decembrie 2017 15:09
Citeşte mai mult...
 
Cupa de Crăciun Atletico - categoria 2010 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 28 Noiembrie 2017 23:05

GRUPA A/ GROUP

GRUPA B/ GROUP

UTA ARAD

CS ATLETICO ARAD

CSȘ GLORIA ARAD

ACADEMIA BROSOVSZKY

ACS KIDS TÂMPA

ACS VIITORUL CLUJ

FC ATACANTE BELGRADE (SER)

LPS BIHORUL ORADEA

Adrese săli – Sports halls adresses:

Sala Sporturilor Victoria (parchet) - Piaţa Sporturilor FN

Sala de sport a liceului Pedagogic  „Dimitrie Țichindeal” (suprafaţă sintetică) - B-dul General Dragalina nr.7

Timp de joc: 1x23 minute. Se joacă cu aut lateral.

Rezultatele le puteţi urmări pe www.atletico.ro

Ultima actualizare în Luni, 04 Decembrie 2017 15:14
Citeşte mai mult...
 
Cupa de Crăciun Atletico - categoria 2007 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 21 Noiembrie 2017 19:27

GRUPA A/ GROUP

GRUPA B/ GROUP

GRUPA C/ GROUP

CS ATLETICO ARAD galben

CS ATLETICO ARAD negru

UTA ARAD alb

ACADEMIA BROSOVSZKY

UTA ARAD roșu

CS ATLETICO ARAD 2008

CSȘ ȘOIMII SIBIU 1

ACS SOCODOR

CSȘ ȘOMII SIBIU 2

CSȘ GLORIA ARAD

ACSM CODLEA

FC ATACANTE BELGRADE (SER)

Adrese săli – Sports halls adresses:

Sala Sporturilor Victoria (parchet) - Piaţa Sporturilor FN

Sala de sport Universitatea „Aurel Vlaicu”  UAV (suprafaţă sintetică) - str. Elena Drăgoi nr.2

Timp de joc: 1x23 minute. Se joacă cu aut lateral.

Rezultatele le puteţi urmări pe www.atletico.ro

Ultima actualizare în Luni, 27 Noiembrie 2017 13:21
Citeşte mai mult...
 
Cupa de Crăciun Atletico - categoria 2009 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 21 Noiembrie 2017 19:17

GRUPA A/ GROUP

GRUPA B/ GROUP

UTA ARAD alb

UTA ARAD roșu

CS ATLETICO ARAD galben

CS ATLETICO ARAD negru

ACADEMIA BROSOVSZKY

CS ATLETICO ARAD 2010

LPS BIHORUL ORADEA

FC ATACANTE BELGRADE (SER)

UTA ARAD 2010

ACS GHIRODA

Adrese săli – Sports halls adresses:

Sala Sporturilor Victoria (parchet) - Piaţa Sporturilor FN

Sala de sport Universitatea „Aurel Vlaicu”  UAV (suprafaţă sintetică) - str. Elena Drăgoi nr.2

Timp de joc: 1x23 minute.

Se joacă cu aut lateral.

Rezultatele le puteţi urmări pe www.atletico.ro

Ultima actualizare în Luni, 27 Noiembrie 2017 13:24
Citeşte mai mult...
 
Cupa de Crăciun Atletico - categoria 2011 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 21 Noiembrie 2017 19:01

VALENCIA TIMIȘOARA

LPS BIHORUL ORADEA

VICTORIA ARAD

CS ATLETICO ARAD

Adrese săli – sports halls adresses:

Sala Sporturilor Victoria (parchet) - Piaţa Sporturilor FN

Sala de sport Universitatea „Aurel Vlaicu”  UAV (suprafaţă sintetică) - str. Elena Drăgoi nr.2

Timp de joc: 1x23 minute.

Se joacă cu aut lateral.

Rezultatele le puteţi urmări pe www.atletico.ro

Ultima actualizare în Luni, 27 Noiembrie 2017 13:27
Citeşte mai mult...
 
Atletico 2009 Campioană județeană la Gheorghe Ene ! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Vineri, 03 Noiembrie 2017 22:31

În zilele de 2 și 3 noiembrie 2017 la Sala Sporturilor Victoria a avut loc etapa județeană a Turneului Gheorghe Ene - turneu de fotbal în sală pentru copii născuți în 2009 cu finală pe țară.

Echipa antrenată de Marcel Cîmpian și Flavius Stoica a învins echipele Academia Brosovszky cu scorul de 14 - 0 (au marcat: Spătariu, Koncz 4, Sandu 3, Băeșu 3, Nădăban 2, Barbu), ACS Viitorul Arad cu scorul de 6 - 1 (au marcat: Koncz 3, Cijevschi, Sandu , Băeșu) și AFC UTA Arad cu 3 - 2 (au marcat: Koncz 2, Nădăban), astfel câștigând etapa județeană.

Echipa a fost formată din: Molnar Dragoș, Băeșu Vlad, Sandu Andrei, Nădăban Luca, Barbu Ayan, Șuli Patrik, Cijevschi Tudor, Fericean Matei, Spătariu Daniel, Koncz Patrick, Margan Tudor, Drăgoiu George).

Faza zonală va avea loc în perioada 1 - 3 decembrie, iar Atletico se va lupta cu campioanele județelor Alba , Hunedoara, Caraș - Severin și Timiș.

Felicitări !!!

 

 

Ultima actualizare în Vineri, 03 Noiembrie 2017 22:40
 
Atletico 2008 Campioană județeană la Gheorghe Ola ! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Joi, 02 Noiembrie 2017 18:40

În zilele de 1 și 2 noiembrie 2017 la Sala Sporturilor Victoria a avut loc etapa județeană a Turneului Gheorghe Ola - turneu de fotbal în sală pentru copii născuți în 2008 cu finală pe țară.

Echipa antrenată de Abdoulaye Diarra a învins CS Glogovăț cu scorul de 7 - 0, AFC UTA Arad cu 4 - 3 și Academia Brosovszky cu 4 - 0, astfel câștigând etapa județeană.

Echipa a fost formată din: Pop Felix, Berar David, Buza Ionuț, Bundik Luca, Leș Deyan, Contra Davian, Bota Cristian, Baias Nicolas, Burcă Darius și Popa Leca Andrei, Schreiber Patrick, Aslău Tano.

Faza zonală va avea loc în perioada 4 - 6 decembrie, iar Atletico se va lupta cu campioanele județelor Alba , Hunedoara, Caraș - Severin și Timiș.

Felicitări !!!

 

Rezultate etapa județeană:

Ultima actualizare în Vineri, 03 Noiembrie 2017 10:10
 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Banner
Copyright © 2018 www.atletico.ro. Toate drepturile rezervate.
Joomla! este software liber, distribuit sub licenţa GNU/GPL License.
RocketTheme Joomla Templates