Home
Rezultate Interligă U8-U11, etapele 28, 29, 30 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 26 Mai 2015 15:03

Rezultatele echipelor CS Atletico Arad în etapele 28, 29 şi 30 ale Interligii sunt următoarele:

Etapa

Echipele

Scor

2004 - U11

2005 - U10

2006 - U9

2007 - U8

28

Atletico Arad - Poli Timişoara

1 - 1

5 - 0

1 - 6

2 - 1

29

Atletico Arad - Szentes

5 - 1

7 - 0

1 - 1

1 - 2

30

Atletico Arad - Békéscsaba UFC

0 - 2

5 - 1

4 - 6

2 - 2

Cu aceste meciuri s-a încheiat cea de a VIII-a ediţie a Campionatului interţări Interliga.

Ultima actualizare în Marţi, 26 Mai 2015 15:07
 
Program faza zonală Juniori E PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 26 Mai 2015 11:50

Faza zonală (zona 4) a Juniorilor E (născuţi în 2004) se va desfăşura în perioada 2 - 5 iunie 2015 în Arad, la terenul din Subcetate. Se vor lupta 8 echipe împărţite în 2 grupe. 
Programul echipei antrenate de prof. Dinu Donca este următorul:

2 iunie, ora 18.30   Atletico Arad - LPS Viitorul Piteşti 
3 iunie, ora 18.30   Atletico Arad - CS Luceafărul Drobeta Turnu Severin
4 iunie, ora 16.30   Atletico Arad - CSM Şcolar Reşiţa

5 iunie, ora 10.00   Locul 1 Grupa A - Locul 2 Grupa B
5 iunie, ora 11.00   Locul 1 Grupa B - Locul 2 Grupa A
5 iunie, ora 15.00   Finalista 1 - Finalista 2

Din cealaltă grupă fac parte echipele: CS CFR Simeria, AS FC ASA 2013 Târgu Mureş, CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu, ACS Poli Timişoara.

Învingătoarea din meciul Finalistelor se califică la turneul semifinal care va avea loc în perioada 11 - 14 iunie.

Baftă !!!

Ultima actualizare în Marţi, 26 Mai 2015 12:12
 
Locul 2 pentru Atletico 2007 la Cluj PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 24 Mai 2015 13:15

În urma jocurilor de azi Atletico 2007 a obţinut locul 2 la turneul Fotbal a la Cluj.

În semifinală Atletico Arad - Pandurii Tg. Jiu: 1 - 0 (Salka Mario)
În finală: Atletico Arad - CS Luceafărul Cluj: 0 - 3

Premiu special: Bejenaru Denis - cel mai bun portar al turneului

Echipa pregătită de Adrian Petruţ a fost compusă din: 
Bejenaru Denis - Rusu Mario, Salka Mario, Indreica Luca, Şiclovan Darius, Câmpan Lucas, Stamorean Sergiu, Cotuna Kevin, Calotă Alessio, Dragoş Adrian, Burcă Darius, Ştef David.

Echipa Atletico 2008 pregătitiă de Marcel Câmpian şi Flavius Stoica s-a clasat pe locul 7.

Pentru locurile 5 - 8     Atletico Arad - Rapid Cluj: 2 - 3 (Zacher 2)
Pentru locurile 7 - 8     Atletico Arad - CFR Cluj: 3 - 1 (Zacher 2, Bundic)
Lotul de jucători: Baraiolo Mirco, Bulza Ionuţ, Zacher Lucas, Stănie Fabricio, Bota Cristian, Mureşan Mihai, Şuşcă Andrei, Berar David, Stoica Alexandru, Baias Alexandru, Bundic Luca, Drăgoiu George, Ronai Eric.

Felicitări !!!

 

 

 

Foto: Flavius Câmpan

Ultima actualizare în Marţi, 26 Mai 2015 15:35
 
Casă de piatră !!! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 23 Mai 2015 10:49

Fie ca amintirea acestei zile să o păstraţi pentru totdeauna, iar dragostea care vă uneşte destinele astăzi, să ardă orice obstacol şi să vă călăuzească paşii către noroc şi fericire!

Căsnicie fericită domnului Cserneczky Árpád şi domnişoarei  Erdélyi Kinga !!!

Ultima actualizare în Sâmbătă, 23 Mai 2015 20:23
 
Fotbal a la Cluj - actualizat PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 23 Mai 2015 10:29

În perioada 22 -24 mai are loc turneul internaţonal de fotbal pentru copii Fotbal a la Cluj, la care Atletico Arad participă cu grupele de copii născuţi în anii 2007 şi 2008. 
Rezultate în grupe 2007 (16 echipe participante): 
Atletico Arad - Pandurii Tg. Jiu: 4 - 0 (marcatori: Câmpan Lucas 2, Şiclovan Darius, Indreica Luca)
Atletico Arad - Sporting Cluj: 3 - 1 (Indreica, Salka Mario, Câmpan)
Atletico Arad - CS Zlatna: 6 - 0 (Burcă Darius 2, Câmpan, Indreica, Dragoş Adrian, Salka)
În sferturi Atletico Arad învinge Cîmpia Turzii cu 4 - 0 (Indreica, Câmpan, Calotă Alessio, Salka).

Mâine echipa antrenată de Adrian Petruţ va înfrunta echipa Pandurii Tg Jiu în semifinală.

Rezultate în grupe 2008 (20 echipe participante): 
Atletico Arad - Rapid Cluj: 0 - 8 
Atletico Arad - Viitorul Zalău: 2 - 1 (Bundic Luca, Zacher Lucas)
Atletico Arad - Luceafărul Cluj albastru - Napoca: 0 - 0 
Atletico Arad - FC Buiucani Dacia (Moldova): 3 - 0 (Şuşcă Andrei 2, Zacher)
În jocul pentru locurile 1 - 8 Atletico Arad a fost învinsă de FC Odorheiu Secuiesc cu scorul de 4 - 1 (Zacher).

Mâine băieţii lui Cîmpian Marcel şi Stoica Flavius vor juca pentru locurile 5 - 8.

La invitaţia la Cristian Panin copiii vor participa la meciul dintre CFR Cluj - Rapid Bucureşti.

Ultima actualizare în Duminică, 24 Mai 2015 20:42
 
Mulţumim cei 2% din impozit !!! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Joi, 21 Mai 2015 17:27

CS ATLETICO Arad mulţumeşte pentru încrederea acordată, tuturor persoanelor care au virat cei 2% din impozit pentru club !!!

Ultima actualizare în Joi, 21 Mai 2015 17:34
 
Echipa 2004 campioană judeţeană la juniori E PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 20 Mai 2015 09:32

Ieri, 19 mai, s-a jucat ultima partidă din play- off-ul campionatului judeţean al Juniorilor E. 
Echipa 2004 pregătită de Dinu Donca s-a clasat pe primul loc, devenind astfel campioană judeţeană. Urmează faza zonală a campionatului care va avea loc în perioada 2 - 5 iunie 2015. Atletico Arad va înfrunta campioanele judeţelor Timiş, Caraş Severin, Huneadoara, Gorj şi Mehedinţi. 
Lot jucători: Bîc Alex, Boiţ Sebastian, Bunaciu Adrian, Deznan Sasha, Dorubeţ Raul, Ekmekci Ahmet,  Hanţ Sorin, Kiss Mark, Martin Ştefan, Mureşan Andrei, Pele Mario, Popescu Armand, Tirian Vlad, Urdaş Bogdan, Vulturar Cătălin.

Echipa 2005 antrenată de Bogdan Oneţ a ocupat locul 4 în acelaşi campionat.
Lot jucători: Maliţa Andi, Anişorac Ionuţ, Nagy Patrick, Palcu Casian, Ristin Răzvan, Pop Rareş, Păşcălău Patrick, Nagy Norbert, Popescu Darius, Handra Alex, Caia Eric, Iurasciuc Darius, Manoilă Denis, Mitu Alex, Cohuţ David, Ronai Robert, Covaci David, Salamon David.

Felicitări !!!

Ultima actualizare în Miercuri, 20 Mai 2015 10:01
 
Program Interliga U8 - U11, etapele 28, 29, 30 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 19 Mai 2015 11:08

Etapele 28, 29, 30 pentru echipele CS Atletico Arad vor avea loc la Arad, teren Şega, în data de 23 mai 2015, sâmbătă.

Programul jocurilor :

12.00: Atletico Arad - Poli Timişoara

13.20: Atletico Arad - Szentes

15.20:  Atletico Arad - Békéscsaba UFC

Cu aceste etape se încheie cea de a 8-a ediţie a Interligii, Campionat interţări România - Ungaria, cu participarea a 16 cluburi la câte 4 categorii de vârstă fiecare.

Ultima actualizare în Marţi, 19 Mai 2015 11:17
 
Locul 2 la HAI Universe Summer League PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 19 Mai 2015 10:26

În perioada 14 - 17 mai a avut loc Turneul internaţional de fotbal pentru copii născuţi în anul 2005 "HAI Universe Summer League" în Mattighofen - Austria. Echipa CS Atletico Arad a ocupat locul 2 după ce a pierdut finala la lovituri de departajare, iar echipa UTA Arad a ocupat locul 4.

Foto: Maliţa Luminiţa

Rezultate în grupă Atletico Arad:

Atletico Arad - FC Branau: 5 - 0
Atletico Arad - ATSV Mattighofen: 7 - 0 
Atletico Arad - HAI Sântana: 5 - 1
Atletico Arad - FC Pasching: 5 - 1
Atletico Arad - ESV Wels: 1 - 2
Atletico Arad - WSC Herta Wels: 4 - 1
Atletico Arad - Union Ardagger: 2 - 0 
Atletico Arad - UTA Arad: 2 - 0

În sferturi: Atletico Arad - HAI Sântana: 5 - 0
În semifinale: Atletico Arad - UTA Arad: 2 - 1
În finală: Atletico Arad - ESV Wels: 1 - 2 (0 - 0) după penalti

Ultima actualizare în Marţi, 19 Mai 2015 10:58
Citeşte mai mult...
 
Calificare la turneul semifinal al Cupei Federaţiei PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 19 Mai 2015 10:10

În zilele de 16 şi 17 mai a avut loc etapa zonală a Cupei Federaţiei, jocuri desfăşurate pe terenul din Subcetate.

16 mai 2015, ora 18.00

UTA - LPS Bihor: 3 - 1

au marcat: Tănase, Copaci, Brănişteanu
jucătorul meciului: Rafael IUGA (foto stânga)

echipa: Mara - Pop, Iuga, Lazăr, Dinculescu, Tănase, Jorza, Man, Stahl, Costin, Petre
au mai jucat: Copaci, Ghiunghiuş, Prună, Brănişteanu

17 mai 2015, ora 16.00

UTA  - CS Metalul Reşiţa: 4 - 1

au marcat: Petre 3, Jorza
jucătorul meciului: Sebastian MARA (foto dreapta)

echipa: Mara - Iova, Iuga, Lazăr, Dinculescu, Brănişteanu, Copaci, Prună, Ghiunghiuş, Costin, Petre
au mai jucat: Jorza, Man, Stahl, Ciubotariu, Pop

Antrenori: Cristian Păcurar, Francisc Tisza
Astfel UTA Arad a câştigat faza zonală şi s-a calificat la faza semifinală care va avea loc în perioada: 26 - 29 mai 2015.

Ultima actualizare în Marţi, 19 Mai 2015 10:26
 
Campionat juniori E PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 10 Mai 2015 21:17

9 mai 2015, teren ICRTI, play - off

Viitorul Arad - Atletico Arad 2004: 0 - 4

Au marcat: Ciubăncan 2, Ekmekci, Vulturar

Ultima actualizare în Duminică, 10 Mai 2015 21:25
 
Campionat juniori E PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 04 Mai 2015 20:36

4 mai 2015, teren Subcetate, play - off

Atletico 2005  - Atletico 2004: 2 - 4

marcatori: Nagy Norbi, Palcu  respectiv Ciubăncan 2, Ekmekci, Martin

Ultima actualizare în Luni, 04 Mai 2015 20:59
 
Locul 4 la turneul Albert Flórián PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 04 Mai 2015 18:23

În data de 3 mai 2015, duminică a avut loc puternicul turneu internaţional de fotbal "Albert Flórián" organizat de clubul Ferencváros din Budapesta. Atletico Arad a participat la competiţie cu grupele de copii născuţi în anii 2005 respectiv 2006. La fiecare categorie au participat 16 echipe împărţite în câte 4 grupe.

Rezultate 2005 
În grupe:
0 - 0 cu SC Sopron
3 - 0 cu Ferencváros verde (au marcat Nagy Norbi, Paşcalău, Pop)
2 - 0 cu Vasas Kubala Akadémia (Nagy Norbi, Ristin)
În sferturi: 1 - 0 cu FK Senica (Slovacia) (Pop)
În semifinală: 0 - 1 cu Ferencváros alb
În finala mică: 0 - 1 cu SC Sopron
Astfel Atletico 2005 pregătită de prof. Bogdan Oneţ s-a clasat pe locul 4. 
Echipa a fost compusă din următorii jucători: Maliţa Andi - Anişorac Ionuţ, Nagy Patrick, Palcu Casian, Ristin Răzvan, Pop Rareş, Nagy Norbert, Iurasciuc Darius, Covaci David, Paşcalău Patrick

 

Ultima actualizare în Luni, 04 Mai 2015 18:41
Citeşte mai mult...
 
Rezultate Interligă U8-U11, etapele 25, 26, 27 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 04 Mai 2015 14:13

Rezultatele echipelor CS Atletico în etapele 25, 26 şi 27 ale Interligii sunt următoarele:

Etapa

Echipele

Scor

2004 - U11

2005 - U10

2006 - U9

2007 - U8

25

Atletico Arad - Gyula Termál

2 - 1

3 - 0

2 - 0

3 - 1

26

Atletico Arad - Hódmezővásárhely

2 - 2

2 - 1

0 - 3

2 - 3

27

Atletico Arad - Szeged 2011

13 - 1

0 - 3

1 - 3

8 - 1

Ultima actualizare în Marţi, 26 Mai 2015 15:03
 
Campionat Naţional Juniori A PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 28 Aprilie 2015 10:17

25 aprilie 2015, teren Subcetate

UTA - CSŞ Lugoj: 1 - 1

a marcat: Ghiunghiuş

echipa: Mara - Stupar, Iuga, Lazăr, Sava, Ciubotariu, Pop, Costin, Man, Stahl, Ghiunghiuş
au mai jucat: Stanciu - Zopota, Jorza

Ultima actualizare în Marţi, 28 Aprilie 2015 10:20
 
Campionat Naţional Juniori B PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 28 Aprilie 2015 10:13

25 aprilie 2015, teren Subcetate

UTA - CSŞ Lugoj: 1 - 2

a marcat: Roşu
jucătorii meciului: Vlad Roşu, Edi Varga

echipa: Dagău - Savin, Adam, Diaconu, Tamaş, Varga, Curta, Morar, Ţurcanu, Budică, Cociuba
au mai jucat: Toma, Neagu, Guia, Roşu

 
Rezultate Interligă U8-U11, etapele 22, 23, 24 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 19 Aprilie 2015 21:26

Rezultatele echipelor CS Atletico în etapele 22, 23 şi 24 ale Interligii sunt următoarele:

Etapa

Echipele

Scor

2004 - U11

2005 - U10

2006 - U9

2007 - U8

22

Atletico Arad - Orosháza

1 - 2

6 - 1

0 - 2

2 - 1

23

Atletico Arad - Electrica Timişoara

2 - 0

1 - 0

1 - 4

5 - 0

24

Atletico Arad - LPS Banatul Timişoara

2 - 0

0 - 2

0 - 3

5 - 8

Ultima actualizare în Luni, 04 Mai 2015 14:13
 
Campionat Naţional Juniori B PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 19 Aprilie 2015 21:01

19 aprilie 2015, Deva

Cetate Deva - UTA: 6 - 2

echipa: Dagău - Savin, Tamaş, Adam, Roşu, Meszaros, Curta, Morar, Ţurcanu, Budică, Cociuba
au mai jucat: Guia, Varga

Ultima actualizare în Duminică, 19 Aprilie 2015 21:14
 
Campionat Naţional Juniori A PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 19 Aprilie 2015 21:03

19 aprilie 2015, Deva

Cetate Deva - UTA: 0- 6

au marcat: Petre, Costin, Pop, Man, Brănişteanu, Rogojan
jucătorul meciului: Andrei BRĂNIŞTEANU (foto)

echipa: Revesz - Moza, Iuga, Lazăr, Dinculescu, Pop, Brănişteanu, Stahl, Man, Costin, Petre
au mai jucat: Zopota, Ciubotariu, Rogojan

Ultima actualizare în Duminică, 19 Aprilie 2015 21:14
 
Campionat juniori E PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 11 Aprilie 2015 14:29

9 aprilie 2015, teren Subcetate

Atletico 2004 - Atletico 2005: 1 - 0

marcator: Boiţ Sebastian

 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Cartea ATLETICO, PRIMII 10 ANI de Radu Romanescu se poate achiziţiona contra sumei de 50 lei la sediul CS ATLETICO Arad de pe Bulevardul Nicolae Titulescu nr. 3.

Autentificare

Parteneri



 
 
 

Online

Avem 15 vizitatori online