Home
Paşte Fericit! PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 19 Aprilie 2014 16:06

Ultima actualizare în Sâmbătă, 19 Aprilie 2014 16:11
 
Campionat Naţional Juniori B PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 19 Aprilie 2014 15:59

19 aprilie 2014, teren Craiova

CSU Craiova - ACS UTA BD: 4 - 0

Echipa: Revesz, Petrache, Lazăr, Irina, Aldan, Jorza, Brănişteanu, Kilin, Ghiunghiuş, Popa, Iuga
au mai jucat: Man, Moza, Stahl, Burlacu, Iova

Ultima actualizare în Sâmbătă, 19 Aprilie 2014 16:06
 
UNDER 16 / SUCCES CONTRA BULGARIEI LA TURNEUL DIN SERBIA PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 19 Aprilie 2014 15:55

UNDER 16 / SUCCES CONTRA BULGARIEI LA TURNEUL DIN SERBIA

Reprezentativa Under 16 a României a câștigat și cel de-al doilea joc disputat la turneul de dezvoltare organizat de UEFA lângă Belgrad. După 4-2, ieri, cu Cehia, ”tricolorii” pregătiți de Florin Răducioiu s-au impus și în fața Bulgariei, scor 2-1.

După ce adversarii au deschis scorul în minutul 52, juniorii români au întors rezultatul cu două goluri în ultimele minute, reușite de Grecu, minutul 78, și de Coman, minutul 79.
Florin Răducioiu a folosit următoarea echipă: Durbozoancă - Căpușă (70 Motreanu), Gisa, V. Ghiță, Kilyen - I. Tănase, M. Rareș (41 Oaidă), Ianis Hagi (60 Velcotă)  - A. Ciobanu, Fl. Coman, I. Grecu.
Duminică, 20 aprilie, de la ora 13:00, selecționata U16 joacă ultimul meci de la acest turneu în fața țării gazdă, Serbia.
Ultima actualizare în Sâmbătă, 19 Aprilie 2014 15:58
Citeşte mai mult...
 
UNDER 16 / ROMÂNIA - CEHIA 4-2 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Joi, 17 Aprilie 2014 17:36

UNDER 16 / ROMÂNIA - CEHIA 4-2

În prima partidă a turneului de dezvoltare organizat de UEFA, care se desfășoară lângă Belgrad, reprezentativa Under 16 a României, pregătită de Florin Răducioiu, s-a impus în fața Cehiei cu 4-2.

Golurile ”tricolorilor” au fost marcate de: Florin Coman,, în minutul 6, Robert Grecu, în minutele 37 și 73, și Andrei Ciobanu, în minutul 70.
Florin Răducioiu a folosit următoarea echipă: Poiană - Motreanu, Fridrich (70 Căpușă), Gîsa (57 Tănase), Kilyen - Oaidă, Costache, Ianis Hagi - Mihalcea (57 Ciobanu), R. Grecu, Fl. Coman. Cartonaș galben: R. Grecu.
Mâine, la ora 15.00, România întâlnește Bulgaria, iar duminică, la ora 13.00, este programat ultimul joc, împotriva Serbiei, gazda competiției.
sursa: frf.ro
Ultima actualizare în Joi, 17 Aprilie 2014 17:40
 
Campionat juniori E PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Joi, 17 Aprilie 2014 17:29

17 aprilie 2014, teren Atletico

Atletico Arad 2003 - LPS Arad 2003 : 1 - 0

a marcat: Melniciuc

Jucători evidenţiaţi: Perenyi, Puta, Adamcsik, Melniciuc

Ultima actualizare în Joi, 17 Aprilie 2014 17:31
 
Campionat juniori E PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Joi, 17 Aprilie 2014 17:25

17 aprilie 2014, teren Subcetate

Atletico 2004 - LPS Arad 2004: 3 - 0

au marcat: Ekmekci, Popescu, Dorubeţ

 
Campionat Naţional Juniori A PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 16 Aprilie 2014 13:11

16 aprilie 2014, teren Piatra Olt

ACS FC Olt Slatina - ACS UTA BD: 3 - 1

a marcat: Bulza
Echipa: Ţîna - Pantea, Camen, Ilie, Spiridon, Cotoc, Balint, Dobrean, Burlă, Vlad, Bulza
a mai jucat: Marinescu

Ultima actualizare în Miercuri, 16 Aprilie 2014 13:14
 
Rezultate Interligă U8-U11, etapele 22, 23, 24 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Marţi, 15 Aprilie 2014 09:55

Rezultatele echipelor CS Atletico în etapele 22, 23 şi 24 ale Interligii sunt următoarele:

Etapa

Echipele

Scor

2006 - U8

2005 - U9

2004 - U10

2003 - U11

22

Atletico Arad - Loki FS Debrecen

2-3

2-1

2-2

0-1

23

Atletico Arad - Hódmezővásárhely

3-1

3-1

3-0

4-0

24

Atletico Arad - Békéscsaba UFC

4-1

3-3

0-1

2-0

Ultima actualizare în Marţi, 15 Aprilie 2014 10:08
 
Convocări la selecţionata U16 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 14 Aprilie 2014 12:01

Reprezentativa Under 16 a României, antrenată de Florin Radu Răducioiu, pleacă marți în Serbia pentru a participa la un turneu de dezvoltare, organizat de UEFA.
În cadrul acestui turneu de pregătire, România se confruntă cu Cehia (joi, 17 aprilie), Bulgaria (vineri, 18 aprilie) și Serbia (duminică, 20 aprilie).
Reunirea lotului este programată luni 14 aprilie, la ora 12.30, la Mogoșoaia. După amiază, la ora 16.30, este prevăzut un prim antrenament la care vor participa însă doar 13 jucători. Ceilalți se vor alătura lotului pe drumul spre Serbia, care va fi parcurs cu autocarul.
Tot luni, 14 aprilie, Florin Răducioiu va susține și o conferință de presă, la ora 15.00, la stadionul de la Mogoșoaia.
Iată programul complet al României la acest turneu UEFA:
Joi, 17 aprilie, ora 15.00: România-Cehia
Vineri, 18 aprilie, ora 15.00: România-Bulgaria
Duminică, 20 aprilie, ora 13.00 Serbia- România

Florin Răducioiu a convocat 20 de jucători pentru acest turneu:
Portari: Ionuț Poiană (Steaua), Cosmin Durbozoancă (Academia Hagi), Sebastian Mara (Atletico Arad) (foto 1)
Fundași: Vlad Gîsa (Dinamo), Virgil Ghiță (Academia Hagi), Arian Fridrich Harald (Politehnica Timisoara), Szabolcs Kilyen (Academia Hagi), Radu Motreanu (Politehnica Timisoara), Tiberiu Căpușă (Academia Hagi)
Mijlocași: Răzvan Oaidă (Atletico Arad) (foto 2), Valentin Costache (CSS 2), Ionuț Tănase (Atletico Arad) (foto 3), Mihai Rareș (FC Brasov), Vlad Mihalcea (FC Brasov), Andrei Ciobanu (Academia Hagi), Ionuț Grecu (Academia Hagi), Ianis Hagi (Academia Hagi), Sebastian Velcotă (Politehnica Timisoara)
Atacanți: Florinel Coman (Academia Hagi), Adrian Petre (Atletico Arad) (foto 4)
sursa:frf.ro

Ultima actualizare în Miercuri, 16 Aprilie 2014 12:49
 
Campionat juniori E PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 14 Aprilie 2014 11:30

11 aprilie 2014, teren Ineu

Ineu - Atletico Arad 2003: 0 - 3

au marcat: Ţurcanu, Narsesovici, Dalca

Ultima actualizare în Luni, 14 Aprilie 2014 11:32
 
Campionat Naţional Juniori B PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 14 Aprilie 2014 10:31

13 aprilie 2014, teren Subcetate, play -off

ACS UTA BD - CS Mioveni: 2 - 0

au marcat: Brănişteanu, Popa 
jucătorul meciului: Angelo IUGA (foto)

Echipa: Mara - Zdrenţan, Lazăr, Irina, Aldan, Jorza, Brănişteanu, Stahl, Prună, Iuga, Popa
au mai jucat: Kilin, Tănase, Ghiunghiuş, Petrache, Petre

 


Ultima actualizare în Luni, 14 Aprilie 2014 10:35
 
Campionat Naţional Juniori A PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 14 Aprilie 2014 10:25

13 aprilie 2014, teren Subcetate, play -off

ACS UTA BD - Şcoala de Fotbal Gică Popescu Craiova: 3 - 0

au marcat: Pantea, Vlad 2
jucătorul meciului: Florin SPIRIDON (foto)

Echipa: Ţîna - Pantea, Camen, Ilie, Spiridon, Balint, Dobrean, Marinescu (Şerban), Burlă, Vlad, Bulza (Forian)

 

 

 

 

"Get the Flash Player" "to see this gallery."

Ultima actualizare în Luni, 14 Aprilie 2014 10:31
 
Învinşi în semifinale PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Duminică, 13 Aprilie 2014 12:19

Cupa Hagi Danone Grupa 2002 a fost învinsă în semifinale cu scorul de 2 -0 de echipa Pandurii Tg. Jiu în cadrul turneului zonal al Cupei Hagi Danone. Astfel competiţia a luat sfârşit pentru arădeni şi este primul an în care CS Atletico Arad nu se califică în finala pe ţară a acestei competiţiii.

 
Egal în meciul 2 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 12 Aprilie 2014 12:20

Cupa Hagi Danone În cea de a doua partidă a grupelor:

Atletico Arad  - CSŞ Caransebeş : 2 - 2 (au marcat Popa şi Dronca), iar după loviturile de departajare învinge CSŞ Caransebeş.

În cealaltă grupă Pandurii Tg Jiu învinge cu 2 - 1 Jiul Petroşani şi astfel se califică în semifinale de pe prima poziţie a grupei.

Ultima actualizare în Sâmbătă, 12 Aprilie 2014 12:23
 
Victorie în prima partidă PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Sâmbătă, 12 Aprilie 2014 09:45

Cupa Hagi Danone CS Atletico Arad, grupa 2002, a fost repartizată în grupa A cu Luceafărul Drobeta Turnu Severin şi CSŞ Caransebeş. Din grupa B fac parte LPS Banatul Timişoara, Pandurii Tg. Jiu şi Jiul Petroşani.

Azi în primul joc al grupelor s-au desfăşurat partidele:

CS Atletico Arad - Luceafărul Drobeta Turnu Severin: 3 - 1 (au marcat : Popa, Gîdoiu, Dronca)
LPS Banatul Timişoara - Pandurii Tg Jiu: 0 - 1

Atletico Arad va juca de la ora 12.00 cu CSŞ Caransebeş.
Mâine vor avea loc de la ora 9.00 semifinalele turneului zonal al Cupei Hagi Danone, iar de la ora 12.00 finala.

Echipa deplasată de antrenorii Marcel Câmpian şi Adelin Roşca este compusă din : Stretcu Vlad, Toma Samuel, Găină Darius, Maier Bogdan, Popa Abel, Merca Andrei, Tripa Eric, Dronca Andrei, Gîdoiu Ronaldo, Jicărean David, Moldovan Bogdan, Uzum Paul.

Ultima actualizare în Sâmbătă, 12 Aprilie 2014 09:55
 
Liga a 4-a juniori PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 09 Aprilie 2014 18:58

9 aprilie 2014, teren Progresul Pecica
Progresul Pecica - ACS UBD : 2 - 0
jucătorul meciului: Rafael IUGA (foto)
echipa: Bakoş - Rogojan, Stupar, Păcurar, Iuga R., Kavai, Ciubotariu, Pop, Sava, Marica, Coşa
au mai jucat: Toma, Adam, Covaci R., Curta

Ultima actualizare în Miercuri, 09 Aprilie 2014 19:01
 
Modificare dată disputare Interligă PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 09 Aprilie 2014 11:45

Ultima etapă din cadrul Interligii la categoriile U8 - U11 se va desfăşura în data de 11 mai duminică (în loc la 10 mai sâmbătă), pe terenul Şega.

La categoriile U12 - U13 etapa dublă cu Tisza Volán Szeged se va desfăşura în data de 27 aprilie, duminică (în loc la 26 aprilie sâmbătă), pe terenul Şega.

Ultima actualizare în Miercuri, 16 Aprilie 2014 13:15
 
Campionat juniori C PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Miercuri, 09 Aprilie 2014 11:35

7 aprilie 2014, teren Atletico


ACS UBD 99 - UTA 00: 6 - 2
au marcat: Diaconu (11m), Schipor, Bodri T., Curta, Ţurcanu, Adam
jucătorul meciului: Cristian DIACONU (foto)

ACS UBD 00 - Şiria: 5 - 1
au marcat: Bodri L. 2, Deta, Obrad, Petcuţ

Ultima actualizare în Miercuri, 09 Aprilie 2014 11:41
 
Program Interliga U8 - U11, etapele 22, 23, 24 PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 07 Aprilie 2014 19:08

Programul echipelor CS Atletico în etapele 22, 23 şi 24 ale Interligii categoriile U8-U11, 13 aprilie 2014, duminică.

Teren de joc Békéscsaba UFC, adresa: Kórház utca 6

ora locală
11.40 - Loki FS Debrecen - Atletico Arad
13.00 - Hódmezővásárhely - Atletico Arad
14.20 - Atletico Arad - Békéscsaba UFC

Ultima actualizare în Miercuri, 09 Aprilie 2014 11:43
 
Calificare la turneul zonal al Cupei Hagi Danone PDF Imprimare Email
Scris de atletico   
Luni, 07 Aprilie 2014 12:29

Cupa Hagi Danone În ultimele partide ale turneului zonal al Cupei Hagi Danone: 
Atletico Arad - Dorobanţi: 1 - 3
Atletico Arad - Şiria: 1 - 1 
Gloria CTP Arad - Atletico Arad: 1 - 2 
Astfel sportivii antrenaţi de Marcel Cîmpian şi Adelin Roşca (grupa 2002) câştigă etapa judeţeană şi se califică la turneul zonal care va avea loc la Timişoara în perioada 12 - 13 aprilie.

Ultima actualizare în Luni, 07 Aprilie 2014 12:40
 
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Cartea ATLETICO, PRIMII 10 ANI de Radu Romanescu se poate achiziţiona contra sumei de 50 lei la sediul CS ATLETICO Arad de pe Bulevardul Nicolae Titulescu nr. 3.

Autentificare

Parteneri



 
 
 

Online

Avem 8 vizitatori online